Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Palenie papierosów jest co roku przyczyną przedwczesnej śmierci 5 milionów dorosłych osób na całym świecie. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest w Polsce od 1991 r. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha,  który w 1974 roku zaapelował  do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W… Read More »

Turniej – zmiana terminu

Informujemy o zmianie terminu Ogólnowarszawskiego Turnieju Wiedzy o Powstańczej Warszawie, pod patronatem honorowym burmistrza dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Roberta Kempy. Turniej odbędzie się w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego. O nowym terminie Turnieju poinformujemy szkoły drogą mailową.  

Salon Edukacyjny Gimnazjalisty

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 18 ZAPRASZA NA SALON EDUKACYJNY GIMNAZJALISTY DOBRY WYBÓR Jeśli chcesz: Przekonać się jak bogatą ofertę mają licea ogólnokształcące oraz jaki wachlarz profesji oferują szkoły techniczne i zawodowe Sprawdzić jak działa mapa szkół zawodowych, pokazująca nowe kierunki kształcenia oraz multimedialny przewodnik po zawodach warszawskiego rynku pracy Skorzystać z konsultacji i doradztwa zawodowego naszych… Read More »

Szlakiem Niepodległości

10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klas III A i III B, razem z wychowawczyniami p. Magdaleną Hofman i p. Elżbietą Mechelewską, wybrali się na wycieczkę historyczną po Warszawie. Była to wycieczka z przewodnikiem pn.:” Szlakiem Niepodległości”. Na szlaku wycieczki znalazły się takie miejsca jak: Belweder, hotel Bristol, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski oraz… Read More »

Uwaga Rodzice

Zapraszam rodziców na spotkanie z Panem Robertem Kempą Burmistrzem Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, które odbędzie się 16 listopada o godz. 17.00 w budynku szkoły. Tematem zebrania będzie dalsze funkcjonowanie naszego gimnazjum.

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

Jak każdego roku, uczniowie naszej szkoły zbierają dary dla podopiecznych Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Aby przypomnieć o akcji zbierania darów, 3 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie wszystkich uczniów na forum szkoły. Uczniowie przygotowali informacje o działaniach Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, przytoczyli historie dzieci będących pod opieką Fundacji, zaprezentowali filmy oraz wiersze. Zebrani uczniowie dowiedzieli… Read More »

Lektury szkolne

Uwaga uczniowie – na naszej stronie internetowej w dziale: Materiały do pobrania, w części Materiały edukacyjne, znajduje się lista lektur dla wszystkich poziomów nauczania.

Lekcja fizyki

Obwód elektryczny – układ elementów tworzących drogę zamkniętą dla prądu elektrycznego. W jego skład wchodzą: źródła napięciowe i prądowe, przewody elektryczne, wyłączniki oraz odbiornik. Występują dwa główne sposoby łączenia elementów obwodów: połączenia szeregowe i połączenia równoległe. 27 października uczniowie z klasy 3 b, pod opieką nauczycielki fizyki p.Iwony Król, budowali obwody prądu elektrycznego. Wszystkim udało… Read More »

Turniej Wiedzy o Powstańczej Warszawie

W związku z przypadającym w bieżącym roku 25–leciem naszej szkoły oraz 5. rocznicą nadania Gimnazjum nr 96 w Warszawie imienia Krystyny Krahelskiej, 1 grudnia w naszej szkole odbędzie się: Ogólnowarszawski Turniej Wiedzy o Powstańczej Warszawie pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Roberta Kempy, pn.: „ Hej chłopcy, bagnet na broń !”. W turnieju… Read More »