Bal Gimnazjalny

3 lutego odbył się Bal Gimnazjalny. Uroczystość rozpoczęła się od pięknej prezentacji poloneza, którego uczniowie przygotowali pod opieką nauczycielki p. Elżbiety Futymy-Mazur. Piękny układ taneczny podziwiali licznie przybyli rodzice, nauczyciele, uczniowie z młodszych klas oraz absolwenci naszej szkoły. Wielki zachwyt wzbudził wspaniały tort z cytatem: „Wiedzę należy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się… Read More »

Turniej Wiedzy o Powstańczej Warszawie

Z okazji przypadającej w dniu 24.03.2017r. 103.rocznicy urodzin Krystyny Krahelskiej Patronki naszego Gimnazjum, wzorem lat ubiegłych organizujemy dla uczniów Turniej Wiedzy o Powstańczej Warszawie. W czasie trwania Turnieju uczniowie będą m.in. odpowiadać na pytania quizu z wiedzy na temat Powstania Warszawskiego. Zainteresowani uczniowie znajdą pytania na naszej stronie internetowej w dziale: materiały do pobrania. Zachęcamy… Read More »

Wycieczka do Ratusza

31 stycznia uczniowie klasy drugiej pod opieką wychowawczyni p. Iwony Król oraz nauczycielki wiedzy o społeczeństwie p. Teresy Łojszczyk odwiedzili Ratusz dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Poznali wiele interesujących informacji na temat Dzielnicy Ursynów, funkcjonowania Ratusza, jego struktury, Rady i Zarządu Dzielnicy oraz obsługi mieszkańców.

Uchwała Rady Miasta

Na naszej stronie w dziale: Materiały – Do pobrania, w części: Dokumenty i druki szkolne, umieszczona została Uchwała Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 19 stycznia 2017r. w sprawie likwidacji naszego gimnazjum.  

Lekcja chemii

Na lekcji chemii uczniowie klasy 3c wykonywali doświadczenia z alkoholami. Badali rozpuszczalność alkoholu w wodzie, działanie alkoholu na białko oraz spalanie alkoholi.  

Akcja „Zima w mieście”

Wykaz szkół, w których będzie realizowany w dniach 13-24 lutego 2017 r. program  „Zima w Mieście”: Feryjne Placówki Edukacyjne czynne od poniedziałku do piątku w dniach od 13 do 24 lutego 2017 r., godz. 07:00 – 17:00 adres kierownik telefon adres e-mail ul. Puszczyka 6 Marzena Dąbrowska 22 643 60 26 sp81@edu.um.warszawa.pl ul. Hirszfelda 11… Read More »

Obiady – styczeń

Opłaty za obiady zbierane będą w następujących terminach: 2 stycznia w godzinach  8.00 – 16.00,  3 stycznia w godzinach  10.00–16.00 oraz 4 stycznia w godzinach 10.00 – 15.00  Obiady będą wydawane w dniach:  2.01 – 31.01.2017r.  Koszt obiadów w styczniu wynosi: 21 obiadów x 7 zł = 147,00 zł

Wesołych Świąt

Uczniom, Absolwentom, Rodzicom oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły, życzymy zdrowych, pięknych i wesołych świąt Bożego Narodzenia. A w Nowym 2017 Roku życzymy spełnienia wszystkich marzeń.

Jasełka

Na świecie pokój. Święta. Ucichły kłótnie. Cisza. Pragniemy wszyscy, żeby do domów prawdziwa miłość przyszła. Żeby ucichły spory, nie było nienawiści. I sen o szczęściu, świecie bez wojen, żeby się ludziom ziścił. 22 grudnia uczniowie i pracownicy naszego gimnazjum spotkali się na forum szkoły, aby wspólnie kolędować i zobaczyć Jasełka przygotowane przez uczniów. Pani dyr.… Read More »

EkoLiga

Przypominamy! Trwa akcja „Ursynowska EkoLiga”. Zbieramy makulaturę oraz elektrośmieci.