2 maja – Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, ustanowiony ustawą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 lutego 2004r. Dzień Flagi obchodzimy właśnie w tym terminie ponieważ, 2 maja 1945 roku żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zdobywający Berlin, zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie oraz dlatego, że w czasach PRL-u, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag,… Read More »

Konstytucja 3 Maja

30 kwietnia obchodziliśmy w szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) to uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku) nowoczesną, spisaną konstytucją. Autorami Konstytucji… Read More »

Młodzi głosują

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Młodzi głosują – wybory prezydenckie 2015”. Uczniowie stworzyli szkolną komisję wyborczą i przeprowadzili kampanię informacyjną wśród młodzieży. Ostatnim etapem projektu były Wybory Prezydenckie, które odbyły się w dniu 30 kwietnia 2015 roku. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – zgodnie z Konstytucją, najwyższy przedstawiciel polskich władz, gwarant ciągłości władzy państwowej,… Read More »

Piknik Naukowy

Zapraszamy na 19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się w sobotę, 9 maja, w godz. 11:00 – 20:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tematem przewodnim imprezy jest tym razem „Światło” – uczestnicy prześledzą historię źródeł światła, od ręcznie krzesanego ognia po najnowocześniejsze świetlówki i diody LED, zobaczą pokazy hologramów, dowiedzą… Read More »

Obiady – maj

Opłaty za obiady na maj 2015 będą zbierane w dniach: 29 kwietnia (środa) oraz 30 kwietnia (czwartek) w godzinach 10.00 – 16.00 Łącznie w okresie od 4.05 do 29.05 będzie to: 20 obiadów x 6,50 zł = 130,00 zł

Wycieczka klasy I A

16 kwietnia uczniowie klasy 1a, pod opieką p. Barbary Karpiesiuk, wybrali się na wycieczkę na Stare Miasto i do Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie. Prace Marii Skłodowskiej – Curie stanowią podwalinę nauki o promieniotwórczości, dzięki której ustalić można było jednolity pogląd na budowę materii, a w dalszej konsekwencji stworzyć w dziejach świata epokę energii jądrowej.… Read More »

Egzamin Gimnazjalny

W dniach 21, 22 i 23 kwietnia uczniowie klas trzecich będą pisać egzamin gimnazjalny:  część humanistyczna  21 kwietnia (wtorek),  część matematyczno-przyrodnicza  22 kwietnia (środa), język obcy nowożytny  23 kwietnia (czwartek).

Dzień Otwartych Koszar

14 kwietnia uczniowie klas III B i III C, pod opieką wychowawczyń p.Joanny Kalis i p.Elżbiety Mazur, wybrali się na Dzień Otwartych Koszar do 10 Warszawskiego Pułku Samochodowego im. Stefana Starzyńskiego. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji: – prezentację historii i tradycji pułku w Sali Tradycji Pułku; –  pokaz wyposażenia i uzbrojenia indywidualnego żołnierzy; –  pokaz… Read More »

Autyzm – jak zrozumieć, jak pomóc?

Urząd Dzielnicy Ursynów oraz Fundacja „Ala ma kota” zapraszają 8 kwietnia na bezpłatną konferencję „Autyzm – jak zrozumieć, jak pomóc”. Szczegółowe informacje na zamieszczonym poniżej plakacie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Oznacza to, że u dotkniętych nim dzieci obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania we wszystkich obszarach rozwoju. Pierwsze symptomy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie,… Read More »

Wielkanoc

Uczniom, Rodzicom, Absolwentom oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły, pragniemy złożyć życzenia zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.