Wywiad z interesującym człowiekiem

14 listopada, w czasie kolejnego spotkania warsztatów dziennikarskich z panią Mirą Jankowską, uczniowie wcielili się w dziennikarzy i uczyli się przeprowadzać wywiad.  Wywiad to rozmowa przeprowadzona przez dziennikarza z budzącą zainteresowanie osobą. Składa się z celowo formułowanych pytań i odpowiedzi. Uczestnicy zajęć prócz nauki techniki dziennikarskiej, zdobyli dużo interesujących informacji o koleżankach i kolegach z… Read More »

Dzień „Dobrego jedzenia”

14 listopada uczniowie spotkali się na forum z okazji  dnia „Dobrego jedzenia”. „Dni Dobrego Jedzenia” mają na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów. W latach poprzednich, namawiano uczniów do świadomego wyboru warzyw i owoców jako składników codziennej diety. W tym roku zachęcano do picia wody. Konieczność regularnego nawadniania organizmu jest jedną z podstawowych potrzeb… Read More »

Wolontariusze na Konferencji w CBK

Grupa uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu zaangażowała się w pomoc przy organizacji i obsłudze konferencji „Astronomia i Badania Kosmiczne w Edukacji”. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 8 listopada w Centrum Badań Kosmicznych PAN przy ul. Bartyckiej 18A w Warszawie. W działaniach aktywnie uczestniczyli: Maja Koniczuk, Klaudia Rutkowska, Marcin Błażkiewicz, Maciej Badowski, Paweł Thieu Quang, i… Read More »

Narodowe Święto Niepodległości

7 listopada odbyły się w naszej szkole uroczystości związane obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji zorganizowano grę edukacyjną pn. Droga do Niepodległości. W turnieju udział brały zespoły z każdej klasy. Uczniowie zaangażowali się również w przygotowania i obsługę punktów z zadaniami konkursowymi. Na początek wszyscy uczniowie spotkali się na forum szkoły, gdzie krótką lekcję… Read More »

Pojazdy kosmiczne

4 listopada odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia z naukowcami z Fundacji Edukacji Astronomicznej. Tym razem tematem były: Pojazdy kosmiczne. Uczniowie klas pierwszych i drugich dowiedzieli się między innymi w jakich celach wykorzystuje się satelity, są to: obserwacje astronomiczne, badania biologiczne, testowanie nowych technologii, edukacja, komunikacja, nawigacja, obserwacje pogody oraz cele szpiegowskie. Uczniowie mogli… Read More »

Nadanie imienia Gimnazjum nr 94

3 listopada pani dyrektor Elżbieta Ensztein oraz Poczet Sztandarowy naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Mazur, wzięli udział w uroczystości nadania imienia „Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej” Gimnazjum nr 94. „Na ceremonię zostali zaproszeni przedstawiciele władz Warszawy, dzielnicy Ursynów i kuratorium oświaty. Obecni byli również Cichociemni oraz rodziny Cichociemnych, a także przedstawiciele Jednostki Wojskowej „Grom”. Wybór… Read More »

„Korespondent Bryan”

3 listopada w Kościele Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny uczniowie klasy II b obejrzeli film pt. „Korespondent Bryan”. Projekcję poprzedziła prelekcja historyka p. Tomasza Łuczaka. Film prezentował w większości nieznane dotąd nagrania i zdjęcia dokumentujące wydarzenia w oblężonej Warszawie we wrześniu 1939 roku. Jest oparty na materiale archiwalnym niedostępnym w zbiorach publicznych w Polsce. Materiał zarejestrowany… Read More »

Warsztaty dziennikarskie

31 października rozpoczął się cykl zajęć z panią Mirą Jankowską. Pani Mira Jankowska jest mentorem,  trenerem, dziennikarką, producentką i twórczynią Mistrzowskiej Akademii Miłości. Jest absolwentką filologii polskiej  i teologii  oraz studiów podyplomowych MBA Master in Comunicazione e Marketing Publitalia’80 w Mediolanie. Jest również autorką warsztatów wspierających rozwój osobisty kobiet i mężczyzn oraz trenerem wystąpień publicznych,… Read More »

Wycieczka uczniów klas 3 B i 3 C

30 października uczniowie klas 3 B i 3 C z wychowawczyniami odwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939-45 oraz Muzeum Więzienia​ Pawiak. „Budynek Mauzoleum – według projektu inż. arch. Mieczysława Mołdawy pod kierunkiem generalnego projektanta prof. Romualda Gutta – został wybudowany na ocalałych fundamentach i zachowanych fragmentach piwnic oddziałów VII i VIII dawnego więzienia. Wejście do… Read More »

Meteoryty i ich ciała macierzyste

30 października odbyły się wykłady i warsztaty astronomiczne, zorganizowane w naszej szkole przez Fundację Edukacji Astronomicznej, pn.: Meteoryty i ich ciała macierzyste. Zajęcia poprowadzili  naukowcy: Pani Jadwiga Biała – doktor astronomii, przewodnicząca Rady Fundacji Edukacji Astronomicznej, związana z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, którego była dyrektorem przez kilkanaście lat. Popularyzatorka astronomii, meteorytyki i historii nauki. Redaktorka Rocznika PTMet… Read More »