Wielkanoc

Uczniom, Rodzicom, Absolwentom oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły, pragniemy złożyć życzenia zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.

Dzień Otwarty Szkoły

26 marca odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły. Przybyli Rodzice i Kandydaci do naszego gimnazjum. Odwiedzili nas również Absolwenci. Odbyło się spotkanie na forum, goście zapoznali się z ofertą i najważniejszymi działaniami naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje projekty. Następnie Kandydaci razem z Rodzicami zwiedzali szkołę, wzięli udział w mini konkursach, warsztatach decoupage, oglądali doświadczenia chemiczne,… Read More »

Turniej Wiedzy o Powstańczej Warszawie

24 marca w obchodziliśmy 101 Rocznicę Urodzin Patronki naszej szkoły Krystyny Krahelskiej. Z tej okazji w szkole zorganizowany został Turniej Wiedzy o Powstańczej Warszawie. Brali w nim udział uczniowie wszystkich klas. Turniej składał się z dwóch etapów: praktycznego i teoretycznego. W części praktycznej uczniowie wykonywali różne zadania: malowali symbole i hasła powstańcze, wiązali węzły, szyfrowali… Read More »

Obiady – kwiecień

Opłaty za obiady na kwiecień 2015 będą zbierane w dniach: 30 marca (poniedziałek) w godzinach 10.00 – 16.00 oraz 31 marca (wtorek) w godzinach 10.00 – 16.00 Łącznie w okresie od 1.04 do 30.04 będzie to: 15 obiadów x 6,50 zł = 97.50 zł

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje (łac. recolligere – zbierać na nowo, powtórnie) – kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej. Rekolekcje Wielkopostne to czas zadumy i nawrócenia. Należy je przeżyć w skupieniu. W tym roku trzydniowe (18, 19, 20 marca) Rekolekcje przebiegały w naszej szkole pod hasłem: Wiara, Nadzieja, Miłość. Pierwszy dzień rekolekcji poprowadził ks. Claudio Bonavita z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego… Read More »

Kiełki – smaczne i zdrowe

Uczennice klas pierwszych i drugich uczestniczą w projekcie „Zdrowie”. Jednym z działań podjętych przez dziewczęta było wyhodowanie kiełków roślin (lucerny i rzodkiewki), posianie rzeżuchy oraz przyrządzenie kanapek. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do degustacji zdrowej żywności. Kiełki to pokarm życia. Kiełki były znane i stosowane jako żywność i lek już w Starożytnych Chinach. Na Zachodzie… Read More »

Spotkanie z malarzem

6 marca klasa II b z wychowawczynią p.Elżbietą Mechelewską uczestniczyła w spotkaniu i warsztatach prowadzonych przez p.Józefa Wilkonia – ilustratora książek, malarza, twórcę plakatów i scenografii teatralnych. Jego dorobek to ponad 100 książek dla dzieci i dorosłych w kraju (m. in. Ilustracje do „Pana Tadeusza” w 1973) oraz ponad 80 książek dla dzieci za granicą.… Read More »

Konkurs – zdrowa kanapka

Konkurs wygrał wegetariański burger przygotowany przez mamę naszego ucznia, panią Beatę Sadlak. Kotlet wykonany jest z gotowanej zielonej soczewicy z czarnym sezamem i mąką z płatków owsianych, z przyprawami curry, czarnuszką, oregano, pieprzem i solą. Bułka – chorwatka z siemieniem lnianym, z majonezem, sałatą lodową, pomidorkami koktajlowymi, ogórkami konserwowymi, ketchupem. Smacznego.

Poloneza czas zacząć

13 lutego odbył się Bal Gimnazjalny tegorocznych trzecioklasistów. Otwarcie balu ogłosiła p.dyr. Elżbieta Ensztein. Pan Paweł Staniewcz odczytał zebranym fragment XII Księgi „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza: „Poloneza czas zacząć – Podkomorzy rusza I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi. ……. Brzmią zewsząd… Read More »