Zapraszamy Rodziców

Zapraszamy Rodziców uczniów wszystkich klas, na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie dla rodziców, które odbędzie się we wtorek 8 września o godzinie 17.30. Z pozostałymi terminami zebrań można się zapoznać, korzystając z rozwijanego menu „O SZKOLE”, wybierając „SPOTKANIA Z RODZICAMI”.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 udział wzięli uczniowie, członkowie grona pedagogicznego i pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. Wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Minutą ciszy uczczono rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zebranych powitała pani dyr. Elżbieta Ensztein, a następnie przedstawiła nowym uczniom i ich rodzicom, pracowników naszej szkoły oraz przekazała ważne… Czytaj dalej »

Bieg „Wielka Ursynowska”

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, już czwarta odsłona wyjątkowego biegu – „Wielkiej Ursynowskiej”. W ostatnią niedzielę wakacji czyli 30 sierpnia, po służewieckim hipodromie pomkną nie tylko konie, ale rywalizować będą również pasjonaci biegania. Start zawodów o godzinie 10.00. „Wielka Ursynowska” odbywa się po nawierzchni trawiastej – dokładnie tam gdzie rozgrywane są gonitwy koni. Do przebiegnięcia… Czytaj dalej »

Podręczniki – klasa pierwsza

Informujemy, że uczniowie klasy pierwszej otrzymają bezpłatne podręczniki szkolne. Podręczniki te będą wypożyczone uczniom na cały rok szkolny 2015/2016, natomiast materiały ćwiczeniowe zostaną przekazane uczniom bez obowiązku zwrotu po zakończeniu zajęć w danym roku szkolnym.

2 sierpnia – Rocznica śmierci Patronki szkoły

Krystyna Krahelska – „Kołysanka” Smutna rzeka, księżyc po niej pływa Nad nią ciemne dłonie chyli klon, Śpij dziecino, nic się nie odzywa, Śpi w mogiłach zakopana broń. Śpij dziecino, nic się nie odzywa, Śpi w mogiłach zakopana broń.   Smutna rzeka, usnął las cienisty Srebrne gwiazdy spadły w srebrną toń, Gdzieś po polach, gdzieś po… Czytaj dalej »

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia i trwało do 3 października 1944r. Było wystąpieniem zbrojnym przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowanym przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”. 16 tys. osób – na tyle szacuje się liczbę poległych powstańców, a na 25 tys. – rannych (w tym 6,5 tys. ciężko). Straty wśród ludności cywilnej sięgnęły blisko… Czytaj dalej »

Stop dopalaczom

W ostatnim czasie odnotowano wiele przypadków zatruć tzw. dopalaczami. Do szpitali w całej Polsce trafiały osoby z ostrym zatruciem organizmu. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy: 800 060 800 – bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego, 116 111 – telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, 800 100 100 – telefon dla… Czytaj dalej »

Wakacje

Uczniom, absolwentom, rodzicom i wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy pięknych, radosnych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia 1 września.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca o godzinie 10.00 zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek na lekcje, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Pani dyr. Elżbieta Ensztein przywitała, zebranych na forum szkoły, uczniów, rodziców i nauczycieli. Obyło się wręczanie nagród uczniom,… Czytaj dalej »

Otwarta Warszawa

Otwarta Warszawa to miejsce, w którym każdy może zgłaszać swoje pomysły na udoskonalenie naszego miasta. Zapraszamy wszystkich do korzystania z platformy: www.otwartawarszawa.pl