Spotkania z rodzicami

Zapraszamy rodziców wszystkich uczniów na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie, które odbędzie się we wtorek 6 września o godzinie 17.30. Z pozostałymi terminami można zapoznać się na naszej stronie, w dziale: „O szkole” – „Spotkania z rodzicami”.

Zajęcia specjalistyczne dla uczniów

Specjalistyczna placówka wsparcia dziennego – Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci mieszczące się przy ul. Zamiany 16 prowadzi nabór dzieci do placówki. Ognisko oferuje oddziaływania: dydaktyczno- wyrównawcze, w tym korekcyjno- kompensacyjne oraz logopedyczne; rozwojowo – terapeutyczne, kółka zainteresowań i grupy rozwojowa, profilaktyczne, Trening Zastępowania Agresji, zajęcia socjoterapeutyczne oraz konsultacje i poradnictwo psychologiczno- pedagogiczne. Więcej informacji… Read More »

2 sierpnia – Rocznica śmierci Patronki Szkoły

Krystyna Krahelska „Kołysanka” Smutna rzeka, księżyc po niej pływa Nad nią ciemne dłonie chyli klon, Śpij dziecino, nic się nie odzywa, Śpi w mogiłach zakopana broń. Śpij dziecino, nic się nie odzywa, Śpi w mogiłach zakopana broń. Smutna rzeka, usnął las cienisty Srebrne gwiazdy spadły w srebrną toń, Gdzieś po polach, gdzieś po lasach mglistych… Read More »

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia i trwało do 3 października 1944r. Było wystąpieniem zbrojnym przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowanym przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”. 16 tys. osób – na tyle szacuje się liczbę poległych powstańców, a na 25 tys. – rannych (w tym 6,5 tys. ciężko). Straty wśród ludności cywilnej sięgnęły blisko… Read More »

Wakacje

Uczniom, absolwentom, rodzicom i wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy pięknych, radosnych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia 1 września.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na forum szkoły. Odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły. Pani dyr. E.Ensztein podsumowała mijający rok szkolny. Nauczyciele wręczyli nagrody uczniom którzy odnieśli sukcesy w konkursach, wydarzeniach sportowych oraz aktywnie włączyli się w życie szkoły. Uczniowie klas trzecich otrzymali z rąk… Read More »

I A zdobyła Górkę Szczęśliwicką

21 czerwca uczniowie klasy I A pod opieką wychowawczyni p.Iwony Król zdobyli Górkę Szczęśliwicką. Jest ona centralnym punktem w Parku Szczęśliwickiego, położonym w zachodniej części dzielnicy Ochoty, a za razem najwyższym punktem wysokościowym Warszawy – sztucznie usypane wzniesienie ma wysokość 152 m n.p.m. Górka powstała w wyniku zwożenia tu w latach 50. XX w. z… Read More »

EuroWeek

W dniach 13-17 czerwca, 12 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielek p. Ewy Andraka-Bazan i p. Elżbiety Futymy-Mazur, uczestniczyło w projekcie językowym EuroWeek. Obóz językowy odbył się w malowniczo położonym Długopolu Dolnym. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata m.in. z Filipin, Tahiti, Włoch, Indii, Chorwacji, Kenii, Łotwy. Młodzież z wielu… Read More »

Wycieczka klasy I A

14 czerwca uczniowie klasy 1 A pod opieką wychowawczyni p. Iwony Król zwiedzali warszawskie ZOO. Widzieli małpy człekokształtne, goryle, pawiany. Podziwiali  też słonie, żyrafy i wielkie koty. Rozmawiali z papugami, zachwycali się bezkręgowcami i innymi pięknymi zwierzętami. Wycieczka była bardzo ciekawą lekcją biologii. Warszawskie ZOO jest miejscem unikalnym, niezwykłym i pięknym. Jest nie tylko enklawą… Read More »