Konkurs – zdrowa kanapka

Konkurs wygrał wegetariański burger przygotowany przez mamę naszego ucznia, panią Beatę Sadlak. Kotlet wykonany jest z gotowanej zielonej soczewicy z czarnym sezamem i mąką z płatków owsianych, z przyprawami curry, czarnuszką, oregano, pieprzem i solą. Bułka – chorwatka z siemieniem lnianym, z majonezem, sałatą lodową, pomidorkami koktajlowymi, ogórkami konserwowymi, ketchupem. Smacznego.

Poloneza czas zacząć

13 lutego odbył się Bal Gimnazjalny tegorocznych trzecioklasistów. Otwarcie balu ogłosiła p.dyr. Elżbieta Ensztein. Pan Paweł Staniewcz odczytał zebranym fragment XII Księgi „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza: „Poloneza czas zacząć – Podkomorzy rusza I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi. ……. Brzmią zewsząd… Read More »

Zabawa karnawałowa

Karnawał to okres zimowych maskarad balów, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środę Popielcową. 6 lutego obył się bal karnawałowy pod nazwą: „Bal zakochanych”. Aby móc wziąć w nim udział należało ubrać czerwony element garderoby. Uczniowie pod opieką p. Elżbiety Gruszeckiej i p. Elwiry Lipskiej przygotowali… Read More »

Najlepsi w I semestrze

5 lutego odbyło się spotkanie na forum szkoły. Pani dyr. Elżbieta Ensztein wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli w pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015, najlepsze wyniki w nauce i frekwencji. Odbyło się również wręczenie Pucharu dla klasy która może pochwalić się najlepszą średnią ocen z poszczególnych przedmiotów nauczania, ocen zachowania oraz frekwencji – w pierwszym semestrze… Read More »

Wycieczka do Ursynowskiego Ratusza

3 lutego uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami oraz nauczycielką WOS-u p. Teresą Łojszczyk odwiedzili Ratusz Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy mieszczący się przy Alei KEN 61. W sali obrad Rady Dzielnicy spotkanie prowadzili Pracownicy Urzędu – p. Grażyna Nogowska i p. Sławomir Mańkowski. Omówiono podział administracyjny Polski i Warszawy oraz strukturę i zadania Urzędu… Read More »

Zmiany w planie lekcji

Uwaga uczniowie, w drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015 nastąpiły drobne zmiany w planie lekcji. Możecie się z nimi zapoznać na naszej stronie internetowej. Nowy plan lekcji obowiązuje od pierwszego tygodnia po feriach zimowych.

Przygotowania do Balu Gimnazjalnego

Jak każdego roku uczniowie klas trzecich przygotowują się do Balu Gimnazjalnego. Szykują piękne dekoracje. W tym roku Bal Gimnazjalny odbędzie się 13 lutego, dzień przed Walentynkami, więc jego motywem przewodnim będą serca. Trzecioklasiści ćwiczą już na wielu próbach poloneza. Początkowo kroki i figury nie przypominają tego wspaniałego tańca, ale im więcej prób tym ruchy tancerzy… Read More »

23 Finał WOŚP

W tym roku 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.  11 stycznia w całej Polsce na ulice wyszło 120 tysięcy wolontariuszy, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Również uczniowie naszej szkoły brali udział w tegorocznym… Read More »

Obiady – luty

Opłaty za obiady na luty 2015 będą zbierane w dniach: 15 stycznia (czwartek) w godzinach 10.00 – 16.00 oraz 16 stycznia (piątek) w godzinach 10.00 – 16.00 Łącznie w okresie od 2.02 do 27.02 będzie to: 20 obiadów x 6,50 zł = 130.00 zł

Szkolne Koło Wolontariatu

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu systematycznie biorą udział w zajęciach z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 327 mieszczącej się przy ul. Radomskiej 13/21 w Warszawie. Jest to szkoła dla uczniów z niepełnosprawnością ruchową oraz sprzężoną (niepełnosprawność ruchowa i intelektualna). W każdej klasie jest od 4 do 8 uczniów. Dzięki tak małym zespołom klasowym, możliwe jest… Read More »