Uroczyste ślubowanie i przyrzeczenie

13 października uczniowie spotkali się na forum szkoły. Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej pani dyr. Elżbieta Ensztein złożyła życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły. Następnie odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy przyrzekali swoją postawą godnie reprezentować Gimnazjum 96 imienia Krystyny Krahelskiej w Warszawie, zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności oraz dbać o godność ucznia… Czytaj dalej »

Europejski Tramwaj Promocyjny

Uczniowie klas III a i III b uczestniczyli w lekcji europejskiej w specjalnym tramwaju, jeżdżącym po mieście. Podczas zajęć prowadzonych przez pracowników Punktu Informacji Europejskiej, uczniowie zdobyli wiedzę o funduszach unijnych, zapoznali się z inwestycjami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Trasa Europejskiego Tramwaju Promocyjnego przebiegała obok miejsc, których budowa była możliwa dzięki dotacjom unijnym. Lekcję… Czytaj dalej »

Noc w Instytucie Lotnictwa

Instytut Lotnictwa w Warszawie po raz szósty organizuje Noc w Instytucie Lotnictwa. To największa w Polsce nocna impreza edukacyjna promująca lotnictwo, technologie kosmiczne i zawody inżynierskie. Spotkanie odbędzie się 16 października 2015 roku (piątek) w godz. 17.00-23.00. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych. Na gości czeka ponad 100 punktów merytorycznych, ponad 70 firm i instytucji oraz… Czytaj dalej »

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

29 września obyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad przebiegiem głosowania oraz liczeniem głosów czuwała komisja, w której skład weszło dwóch uczniów oraz dwóch przedstawicieli pracowników szkoły. Uczniowie w demokratycznych wyborach wybierali swoich przedstawicieli, którzy zasiądą w organach SU. W głosowaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Wybory przedstawicieli klas do organów Samorządu Uczniowskiego to bardzo… Czytaj dalej »

Obiady – październik 2015

Opłaty za obiady zbierane będą w następujących terminach : 29 i 30 września w godzinach  10:00 –  16:00.  Obiady będą wydawane w dniach:  1.10 – 30.10.2015.  Koszt obiadów w październiku wynosi: 22 obiady x 7 zł = 154,00zł

Otwarte Obiekty Sportowe

W naszej szkole, w ramach akcji „Otwarte Obiekty Sportowe”, odbywają się treningi badmintona prowadzone przez p. Elżbietę Mazur. Terminy treningów: środa w godzinach 14.25 – 15.15 piątek w godzinach 14.25 – 15.15 sobota w godzinach 12.00  – 15.00 Zajęcia są dla wszystkich chętnych, nie tylko dla uczniów naszej szkoły. Obowiązuje zgoda rodziców, tu do pobrania:… Czytaj dalej »

Warsztaty teatralne

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza do udziału w warsztatach teatralnych w roku szkolnym 2015/2016. Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego spektaklu, na który złożą się doświadczenia, spostrzeżenia i zainteresowania uczestników. Postaramy się to osiągnąć poprzez: improwizację, pisanie na scenie, sięgniemy po różne konwencje teatralne, poszukamy inspiracji w innych dziedzinach sztuki (performans, happening, video-art., itp.) Przy okazji będziemy walczyć ze… Czytaj dalej »

PW Junior

PW Junior to inicjatywa Politechniki Warszawskiej, której celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji młodzieży. Pragniemy pomóc uczniom w bardziej świadomym poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Kim chcę zostać?”. PW Junior przeznaczone jest dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych z klas 5 i 6. Nastolatek wraz ze swoją grupą w przystępny i praktyczny sposób poznaje wiele zagadnień związanych… Czytaj dalej »

Spotkania z nauką

22 września uczniowie klas IIIa i IIIb brali udział w wydarzeniu pn.: „Spotkania z nauką”, zorganizowanym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Zostały tam zaprezentowane najnowsze rozwiązania naukowe z zakresu energetyki, odbył się pokaz modeli samochodowych napędzanych wodorem, prezentacja magazynowania energii słonecznej, ekspozycja maszyn ciepłowniczych oraz wiele innych, interesujących atrakcji związanych z nauką. Była to… Czytaj dalej »

Rocznica 17 września 1939r.

17 września poczet sztandarowy szkoły wziął udział w ogólnowarszawskich uroczystościach upamiętniających rocznicę 17 września 1939r. Wtedy to, Armia Czerwona wkroczyła na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym nazistowsko-komunistyczne ustalenia zawarte w tajnym protokole podpisanego 23.08.1939 roku paktu Ribbentrop-Mołotow. W wyniku agresji do niewoli trafiło około 15 tysięcy polskich oficerów, którzy zostali wywiezieni do obozów w… Czytaj dalej »