Obiady – kwiecień

Opłaty za obiady na kwiecień 2015 będą zbierane w dniach: 30 marca (poniedziałek) w godzinach 10.00 – 16.00 oraz 31 marca (wtorek) w godzinach 10.00 – 16.00 Łącznie w okresie od 1.04 do 30.04 będzie to: 15 obiadów x 6,50 zł = 97.50 zł

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje (łac. recolligere – zbierać na nowo, powtórnie) – kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej. Rekolekcje Wielkopostne to czas zadumy i nawrócenia. Należy je przeżyć w skupieniu. W tym roku trzydniowe (18, 19, 20 marca) Rekolekcje przebiegały w naszej szkole pod hasłem: Wiara, Nadzieja, Miłość. Pierwszy dzień rekolekcji poprowadził ks. Claudio Bonavita z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego… Read More »

Kiełki – smaczne i zdrowe

Uczennice klas pierwszych i drugich uczestniczą w projekcie „Zdrowie”. Jednym z działań podjętych przez dziewczęta było wyhodowanie kiełków roślin (lucerny i rzodkiewki), posianie rzeżuchy oraz przyrządzenie kanapek. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do degustacji zdrowej żywności. Kiełki to pokarm życia. Kiełki były znane i stosowane jako żywność i lek już w Starożytnych Chinach. Na Zachodzie… Read More »

Spotkanie z malarzem

6 marca klasa II b z wychowawczynią p.Elżbietą Mechelewską uczestniczyła w spotkaniu i warsztatach prowadzonych przez p.Józefa Wilkonia – ilustratora książek, malarza, twórcę plakatów i scenografii teatralnych. Jego dorobek to ponad 100 książek dla dzieci i dorosłych w kraju (m. in. Ilustracje do „Pana Tadeusza” w 1973) oraz ponad 80 książek dla dzieci za granicą.… Read More »

Konkurs – zdrowa kanapka

Konkurs wygrał wegetariański burger przygotowany przez mamę naszego ucznia, panią Beatę Sadlak. Kotlet wykonany jest z gotowanej zielonej soczewicy z czarnym sezamem i mąką z płatków owsianych, z przyprawami curry, czarnuszką, oregano, pieprzem i solą. Bułka – chorwatka z siemieniem lnianym, z majonezem, sałatą lodową, pomidorkami koktajlowymi, ogórkami konserwowymi, ketchupem. Smacznego.

Poloneza czas zacząć

13 lutego odbył się Bal Gimnazjalny tegorocznych trzecioklasistów. Otwarcie balu ogłosiła p.dyr. Elżbieta Ensztein. Pan Paweł Staniewcz odczytał zebranym fragment XII Księgi „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza: „Poloneza czas zacząć – Podkomorzy rusza I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi. ……. Brzmią zewsząd… Read More »

Zabawa karnawałowa

Karnawał to okres zimowych maskarad balów, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środę Popielcową. 6 lutego obył się bal karnawałowy pod nazwą: „Bal zakochanych”. Aby móc wziąć w nim udział należało ubrać czerwony element garderoby. Uczniowie pod opieką p. Elżbiety Gruszeckiej i p. Elwiry Lipskiej przygotowali… Read More »

Najlepsi w I semestrze

5 lutego odbyło się spotkanie na forum szkoły. Pani dyr. Elżbieta Ensztein wręczyła nagrody uczniom, którzy osiągnęli w pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015, najlepsze wyniki w nauce i frekwencji. Odbyło się również wręczenie Pucharu dla klasy która może pochwalić się najlepszą średnią ocen z poszczególnych przedmiotów nauczania, ocen zachowania oraz frekwencji – w pierwszym semestrze… Read More »

Wycieczka do Ursynowskiego Ratusza

3 lutego uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami oraz nauczycielką WOS-u p. Teresą Łojszczyk odwiedzili Ratusz Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy mieszczący się przy Alei KEN 61. W sali obrad Rady Dzielnicy spotkanie prowadzili Pracownicy Urzędu – p. Grażyna Nogowska i p. Sławomir Mańkowski. Omówiono podział administracyjny Polski i Warszawy oraz strukturę i zadania Urzędu… Read More »