Szkolna Wigilia

19 grudnia uczniowie i pracownicy naszego gimnazjum spotkali się na forum szkoły, aby wspólnie kolędować i zobaczyć Jasełka przygotowane przez uczniów. Pani dyr. Elżbieta Ensztein złożyła wszystkim piękne życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie odbyły się klasowe spotkania Wigilijne z wychowawcami. Tego dnia odbył się również finał akcji zbierania darów dla zwierząt, którymi opiekuje się Fundacja… Read More »

Silent Night Project

Nauczycielka j.angielskiego p. Natalia Dudek, jest autorką projektu eTwinning pt.: Silent Night Project. Wzięli w nim udział uczniowie z rożnych krajów Europy, w tym młodzież z naszego gimnazjum: Zuzanna, Julia, Emilia, Iga, Natalia, Magdalena, Marta,  Adrianna, Karol, Adrian i Damian. Każda szkoła nagrywała jedną zwrotkę kolędy „Cicha Noc” w swoim ojczystym języku: włoskim, niemieckim, łotewskim, estońskim, greckim,… Read More »

Obiady – styczeń

Opłaty za obiady na styczeń 2015 będą zbierane w dniach: 5 stycznia w godzinach 10.00 – 15.30 oraz 7 stycznia w godzinach 8.00 – 16.00 Łącznie w okresie od 7.01 do 16.01 będzie to: 8 obiadów x 6,50 zł = 52.00 zł

Bohaterka Warszawy rodem z Polesia

11 grudnia delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Mechelewskiej wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w  Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego odbyło się spotkanie pod tytułem: „Krystyna Krahelska -Bohaterka Warszawy rodem z Polesia”. Spotkanie prowadziła pani Maria Marzena Grochowska – biografka naszej Patronki. Gośćmi specjalnymi spotkania były panie Anna Czarnomorska i Regina Jachimczuk… Read More »

Myśl samodzielnie!

12 grudnia na warsztatach dziennikarskich uczniowie omawiali tytuły, zdjęcia, artykuły i reklamy prasowe. Przeglądali kolorowe magazyny i gazety codzienne i zastanawiali się nad ich treścią, przekazem i intencjami autorów. Przy okazji analizy materiałów prasowych, próbowali odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób odczytywać informacje. Doszli do wspólnego wniosku, że bardzo ważna jest samodzielność w myśleniu i… Read More »

Puchar w Akrobatyce Sportowej

W imieniu organizatorów: Warszawsko-Mazowieckiego Związku Akrobatyki Sportowej i Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji zapraszamy wszystkich sympatyków akrobatyki sportowej na  V Międzynarodowy Puchar w Akrobatyce Sportowej, w którym zmierzą się teamy Białorusi, Ukrainy i Polski. Obejrzycie rywalizację w pięciu konkurencjach: dwójkach mieszanych, dwójkach kobiecych, dwójkach męskich, trójkach kobiecych i czwórkach męskich. Zespoły z Białorusi i Ukrainy wielokrotnie,… Read More »

Wolontariat

Bardzo prężnie działa nasze szkolne Koło Wolontariatu pod opieką pani Marty Ziglińskiej i pani Elwiry Lipskiej. Uczniowie biorą między innymi  udział w wolontariacie w ursynowskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Również w ramach działań Koła Wolontariatu, grupa wolontariuszy od kilku tygodni, w każdą środę, spotyka się z dziećmi ze Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 327. To bardzo ważne i… Read More »

Pomagamy zwierzętom

W szkole ruszyła akcja zbierania darów dla zwierząt uratowanych przez patrol interwencyjny Vivy. Potrzebna jest karma (sucha i w puszkach), koce, smycze i obroże. Dary należy przynosić do pani Barbary Karpiesiuk do 19 grudnia.

W obiektywie kamery

5 grudnia w czasie warsztatów dziennikarskich uczniowie pod opieką dziennikarki pani Miry Jankowskiej analizowali i omawiali filmy, które nagrali tydzień wcześniej. Zobaczyć film z własnym udziałem to bardzo ciekawe doświadczenie. Byli zaskoczeni tym jak widzą ich inne osoby, jaką mają mimikę twarzy, jak się poruszają oraz tym jak brzmi ich własny głos. Dzieląc się spostrzeżeniami… Read More »