Noc w Instytucie Lotnictwa

Instytut Lotnictwa w Warszawie po raz szósty organizuje Noc w Instytucie Lotnictwa. To największa w Polsce nocna impreza edukacyjna promująca lotnictwo, technologie kosmiczne i zawody inżynierskie. Spotkanie odbędzie się 16 października 2015 roku (piątek) w godz. 17.00-23.00. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych. Na gości czeka ponad 100 punktów merytorycznych, ponad 70 firm i instytucji oraz… Czytaj dalej »

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

29 września obyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad przebiegiem głosowania oraz liczeniem głosów czuwała komisja, w której skład weszło dwóch uczniów oraz dwóch przedstawicieli pracowników szkoły. Uczniowie w demokratycznych wyborach wybierali swoich przedstawicieli, którzy zasiądą w organach SU. W głosowaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Wybory przedstawicieli klas do organów Samorządu Uczniowskiego to bardzo… Czytaj dalej »

Obiady – październik 2015

Opłaty za obiady zbierane będą w następujących terminach : 29 i 30 września w godzinach  10:00 –  16:00.  Obiady będą wydawane w dniach:  1.10 – 30.10.2015.  Koszt obiadów w październiku wynosi: 22 obiady x 7 zł = 154,00zł

Otwarte Obiekty Sportowe

W naszej szkole, w ramach akcji „Otwarte Obiekty Sportowe”, odbywają się treningi badmintona prowadzone przez p. Elżbietę Mazur. Terminy treningów: środa w godzinach 14.25 – 15.15 piątek w godzinach 14.25 – 15.15 sobota w godzinach 12.00  – 15.00 Zajęcia są dla wszystkich chętnych, nie tylko dla uczniów naszej szkoły. Obowiązuje zgoda rodziców, tu do pobrania:… Czytaj dalej »

Warsztaty teatralne

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zaprasza do udziału w warsztatach teatralnych w roku szkolnym 2015/2016. Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego spektaklu, na który złożą się doświadczenia, spostrzeżenia i zainteresowania uczestników. Postaramy się to osiągnąć poprzez: improwizację, pisanie na scenie, sięgniemy po różne konwencje teatralne, poszukamy inspiracji w innych dziedzinach sztuki (performans, happening, video-art., itp.) Przy okazji będziemy walczyć ze… Czytaj dalej »

PW Junior

PW Junior to inicjatywa Politechniki Warszawskiej, której celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji młodzieży. Pragniemy pomóc uczniom w bardziej świadomym poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Kim chcę zostać?”. PW Junior przeznaczone jest dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych z klas 5 i 6. Nastolatek wraz ze swoją grupą w przystępny i praktyczny sposób poznaje wiele zagadnień związanych… Czytaj dalej »

Spotkania z nauką

22 września uczniowie klas IIIa i IIIb brali udział w wydarzeniu pn.: „Spotkania z nauką”, zorganizowanym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Zostały tam zaprezentowane najnowsze rozwiązania naukowe z zakresu energetyki, odbył się pokaz modeli samochodowych napędzanych wodorem, prezentacja magazynowania energii słonecznej, ekspozycja maszyn ciepłowniczych oraz wiele innych, interesujących atrakcji związanych z nauką. Była to… Czytaj dalej »

Rocznica 17 września 1939r.

17 września poczet sztandarowy szkoły wziął udział w ogólnowarszawskich uroczystościach upamiętniających rocznicę 17 września 1939r. Wtedy to, Armia Czerwona wkroczyła na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym nazistowsko-komunistyczne ustalenia zawarte w tajnym protokole podpisanego 23.08.1939 roku paktu Ribbentrop-Mołotow. W wyniku agresji do niewoli trafiło około 15 tysięcy polskich oficerów, którzy zostali wywiezieni do obozów w… Czytaj dalej »

Otwarty trening biegowy

Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy zaprasza uczniów z rodzicami do udziału w treningach biegowych. Każdy uczeń, który będzie samodzielnie brał udział w wydarzeniu, musi posiadać zgodę rodziców/opiekunów na udział w otwartym treningu biegowym. Treningi odbędą się w terminach: 19.09.2015 r. miejsce: Kopa Cwila, zbiórka przy nieczynnej fontannie. Rejestracja 9:00-10:00, trening w godzinach:10:00-11:00 26.09.2015r.… Czytaj dalej »

Regulamin wypożyczania podręczników

  Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników uczniom Gimnazjum 96 w Warszawie w roku szkolnym 2015/2016. Podręczniki do wszystkich przedmiotów dla klas I Gimnazjum są własnością Szkoły i mają służyć trzem kolejnym rocznikom. Szkoła nieodpłatnie wypożycza podręczniki uczniom na okres danego roku szkolnego. Rodzice zobowiązani są do podpisania protokołu ich odbioru. Podręczniki na dany rok szkolny… Czytaj dalej »