Autyzm – jak zrozumieć, jak pomóc?

Urząd Dzielnicy Ursynów oraz Fundacja „Ala ma kota” zapraszają 8 kwietnia na bezpłatną konferencję „Autyzm – jak zrozumieć, jak pomóc”. Szczegółowe informacje na zamieszczonym poniżej plakacie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Oznacza to, że u dotkniętych nim dzieci obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania we wszystkich obszarach rozwoju. Pierwsze symptomy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie,… Read More »

Wielkanoc

Uczniom, Rodzicom, Absolwentom oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły, pragniemy złożyć życzenia zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.

Dzień Otwarty Szkoły

26 marca odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły. Przybyli Rodzice i Kandydaci do naszego gimnazjum. Odwiedzili nas również Absolwenci. Odbyło się spotkanie na forum, goście zapoznali się z ofertą i najważniejszymi działaniami naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali swoje projekty. Następnie Kandydaci razem z Rodzicami zwiedzali szkołę, wzięli udział w mini konkursach, warsztatach decoupage, oglądali doświadczenia chemiczne,… Read More »

Turniej Wiedzy o Powstańczej Warszawie

24 marca w obchodziliśmy 101 Rocznicę Urodzin Patronki naszej szkoły Krystyny Krahelskiej. Z tej okazji w szkole zorganizowany został Turniej Wiedzy o Powstańczej Warszawie. Brali w nim udział uczniowie wszystkich klas. Turniej składał się z dwóch etapów: praktycznego i teoretycznego. W części praktycznej uczniowie wykonywali różne zadania: malowali symbole i hasła powstańcze, wiązali węzły, szyfrowali… Read More »

Obiady – kwiecień

Opłaty za obiady na kwiecień 2015 będą zbierane w dniach: 30 marca (poniedziałek) w godzinach 10.00 – 16.00 oraz 31 marca (wtorek) w godzinach 10.00 – 16.00 Łącznie w okresie od 1.04 do 30.04 będzie to: 15 obiadów x 6,50 zł = 97.50 zł

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje (łac. recolligere – zbierać na nowo, powtórnie) – kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej. Rekolekcje Wielkopostne to czas zadumy i nawrócenia. Należy je przeżyć w skupieniu. W tym roku trzydniowe (18, 19, 20 marca) Rekolekcje przebiegały w naszej szkole pod hasłem: Wiara, Nadzieja, Miłość. Pierwszy dzień rekolekcji poprowadził ks. Claudio Bonavita z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego… Read More »

Kiełki – smaczne i zdrowe

Uczennice klas pierwszych i drugich uczestniczą w projekcie „Zdrowie”. Jednym z działań podjętych przez dziewczęta było wyhodowanie kiełków roślin (lucerny i rzodkiewki), posianie rzeżuchy oraz przyrządzenie kanapek. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do degustacji zdrowej żywności. Kiełki to pokarm życia. Kiełki były znane i stosowane jako żywność i lek już w Starożytnych Chinach. Na Zachodzie… Read More »

Spotkanie z malarzem

6 marca klasa II b z wychowawczynią p.Elżbietą Mechelewską uczestniczyła w spotkaniu i warsztatach prowadzonych przez p.Józefa Wilkonia – ilustratora książek, malarza, twórcę plakatów i scenografii teatralnych. Jego dorobek to ponad 100 książek dla dzieci i dorosłych w kraju (m. in. Ilustracje do „Pana Tadeusza” w 1973) oraz ponad 80 książek dla dzieci za granicą.… Read More »

Konkurs – zdrowa kanapka

Konkurs wygrał wegetariański burger przygotowany przez mamę naszego ucznia, panią Beatę Sadlak. Kotlet wykonany jest z gotowanej zielonej soczewicy z czarnym sezamem i mąką z płatków owsianych, z przyprawami curry, czarnuszką, oregano, pieprzem i solą. Bułka – chorwatka z siemieniem lnianym, z majonezem, sałatą lodową, pomidorkami koktajlowymi, ogórkami konserwowymi, ketchupem. Smacznego.