Bieg „Wielka Ursynowska”

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, już czwarta odsłona wyjątkowego biegu – „Wielkiej Ursynowskiej”. W ostatnią niedzielę wakacji czyli 30 sierpnia, po służewieckim hipodromie pomkną nie tylko konie, ale rywalizować będą również pasjonaci biegania. Start zawodów o godzinie 10.00. „Wielka Ursynowska” odbywa się po nawierzchni trawiastej – dokładnie tam gdzie rozgrywane są gonitwy koni. Do przebiegnięcia… Czytaj dalej »

Podręczniki – klasa pierwsza

Informujemy, że uczniowie klasy pierwszej otrzymają bezpłatne podręczniki szkolne. Podręczniki te będą wypożyczone uczniom na cały rok szkolny 2015/2016, natomiast materiały ćwiczeniowe zostaną przekazane uczniom bez obowiązku zwrotu po zakończeniu zajęć w danym roku szkolnym.

2 sierpnia – Rocznica śmierci Patronki szkoły

Krystyna Krahelska – „Kołysanka” Smutna rzeka, księżyc po niej pływa Nad nią ciemne dłonie chyli klon, Śpij dziecino, nic się nie odzywa, Śpi w mogiłach zakopana broń. Śpij dziecino, nic się nie odzywa, Śpi w mogiłach zakopana broń.   Smutna rzeka, usnął las cienisty Srebrne gwiazdy spadły w srebrną toń, Gdzieś po polach, gdzieś po… Czytaj dalej »

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia i trwało do 3 października 1944r. Było wystąpieniem zbrojnym przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowanym przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”. 16 tys. osób – na tyle szacuje się liczbę poległych powstańców, a na 25 tys. – rannych (w tym 6,5 tys. ciężko). Straty wśród ludności cywilnej sięgnęły blisko… Czytaj dalej »

Stop dopalaczom

W ostatnim czasie odnotowano wiele przypadków zatruć tzw. dopalaczami. Do szpitali w całej Polsce trafiały osoby z ostrym zatruciem organizmu. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy: 800 060 800 – bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego, 116 111 – telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, 800 100 100 – telefon dla… Czytaj dalej »

Wakacje

Uczniom, absolwentom, rodzicom i wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy pięknych, radosnych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia 1 września.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca o godzinie 10.00 zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek na lekcje, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Pani dyr. Elżbieta Ensztein przywitała, zebranych na forum szkoły, uczniów, rodziców i nauczycieli. Obyło się wręczanie nagród uczniom,… Czytaj dalej »

Otwarta Warszawa

Otwarta Warszawa to miejsce, w którym każdy może zgłaszać swoje pomysły na udoskonalenie naszego miasta. Zapraszamy wszystkich do korzystania z platformy: www.otwartawarszawa.pl

Wyjazd wakacyjny

W czasie wakacji duża grupa uczniów naszej szkoły, pojedzie na obóz do Janowa Lubelskiego, pod opieką instruktorów z Fundacji Edukacji dla Bezpieczeństwa. 19 czerwca odbyło się spotkanie organizacyjne z p. Martyną Kutrzyk z FEDB, która przedstawiła informacje dotyczące wyjazdu i program zajęć. W programie obozu znajdą się m.in.: zajęcia w parku linowym, zajęcia z survivalu,… Czytaj dalej »

Kongres Młodych Internautów

10 czerwca uczniowie wzięli udział w konferencji zorganizowanej w NASK (Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej). Na cykliczne spotkania Kongresu Młodych Internautów, przyjeżdża młodzież z całej Polski. Odbyły się bardzo interesujące wykłady i warsztaty, których głównym tematem było bezpieczne korzystanie z Internetu oraz dbanie o wizerunek w Internecie. Na zakończenie konferencji uczniowie otrzymali certyfikaty udziału oraz… Czytaj dalej »