Obiady – czerwiec

Opłaty za obiady na czerwiec 2015 r. będą zbierane w dniach: 28 maja (czwartek) w godzinach 10.00 – 16.00 oraz 29 maja (piątek) w godzinach 10.40 – 16.40 Łącznie w okresie od 1.06 do 19.06 (w dniu 5.06 nie ma obiadu) będzie to: 13 obiadów x 6,50 zł = 84.50 zł

Szkoła gotowania

26 maja w ramach kampanii „Wiem co jem” uczennice klas pierwszych i drugich pod opieką p. Elżbiety Futymy-Mazur oraz instruktorek zaangażowanych w realizację projektu, odbyły kilkugodzinne warsztaty kulinarne. Uczennice ubrane w fartuszki z napisem Little chef, przygotowały smaczne omlety z warzywami oraz kaszę z owocami. Odbyła się też lekcja savoir vivre. W szkole unosiły się… Read More »

Wycieczka klasy II B

W dniach od 14 do 16 maja uczniowie klasy II b, pod opieką p. Elżbiety Mechelewskiej i p. Katarzyny Wiącek, byli na wycieczce w Krakowie i Oświęcimiu. Kraków wszystkim bardzo się podobał, jednak najważniejszym celem wyjazdu było zwiedzenie Miejsca Pamięci – Obozu Zagłady Auschwitz. Obóz Auschwitz utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na… Read More »

Konkurs „Wiem co jem”

26 maja w Służewskim Domu Kultury przy ul. Bacha 15, odbędą się warsztaty dla rodziców pn. „Wiem co jem”. W programie przewidziano między innymi: wykład specjalistki ds. żywienia, warsztaty kulinarne oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla mam. W warsztatach mogą brać udział rodzice razem z dziećmi. Zapowiada się dobra zabawa, nauka przez zabawę i dużo… Read More »

Nastolatek w Samorządzie

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy w maju organizuje Otwarte Warsztaty Samorządowe dla młodzieży. Celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom wiedzy o ustroju m.st. Warszawy, zaprezentowanie narzędzi i mechanizmów umożliwiających uczestnictwo w życiu społecznym i wpierających realizację  projektów młodzieżowych oraz zachęcenie uczniów do zainteresowania się tematyką aktywności pozaszkolnej, działaniami lokalnymi i do angażowania się w działania na… Read More »

70 rocznica zakończenia II wojny światowej

7 maja p. dyrektor Elżbieta Ensztein oraz Poczet Sztandarowy naszej szkoły z opiekunem p. Elżbietą Mazur, wzięli udział w uroczystościach upamiętniających zakończenie II wojny światowej, zorganizowanych w Gimnazjum nr 92. II wojna światowa pochłonęła ponad 55 mln ofiar – poległych, zamordowanych, zmarłych w wyniku działań wojennych. Całkowite straty w ludziach były ponad pięciokrotnie wyższe niż… Read More »

2 maja – Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, ustanowiony ustawą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 lutego 2004r. Dzień Flagi obchodzimy właśnie w tym terminie ponieważ, 2 maja 1945 roku żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zdobywający Berlin, zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie oraz dlatego, że w czasach PRL-u, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag,… Read More »

Konstytucja 3 Maja

30 kwietnia obchodziliśmy w szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) to uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku) nowoczesną, spisaną konstytucją. Autorami Konstytucji… Read More »

Młodzi głosują

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Młodzi głosują – wybory prezydenckie 2015”. Uczniowie stworzyli szkolną komisję wyborczą i przeprowadzili kampanię informacyjną wśród młodzieży. Ostatnim etapem projektu były Wybory Prezydenckie, które odbyły się w dniu 30 kwietnia 2015 roku. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – zgodnie z Konstytucją, najwyższy przedstawiciel polskich władz, gwarant ciągłości władzy państwowej,… Read More »

Piknik Naukowy

Zapraszamy na 19. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się w sobotę, 9 maja, w godz. 11:00 – 20:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tematem przewodnim imprezy jest tym razem „Światło” – uczestnicy prześledzą historię źródeł światła, od ręcznie krzesanego ognia po najnowocześniejsze świetlówki i diody LED, zobaczą pokazy hologramów, dowiedzą… Read More »