Meteoryty i ich ciała macierzyste

30 października odbyły się wykłady i warsztaty astronomiczne, zorganizowane w naszej szkole przez Fundację Edukacji Astronomicznej, pn.: Meteoryty i ich ciała macierzyste. Zajęcia poprowadzili  naukowcy: Pani Jadwiga Biała – doktor astronomii, przewodnicząca Rady Fundacji Edukacji Astronomicznej, związana z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, którego była dyrektorem przez kilkanaście lat. Popularyzatorka astronomii, meteorytyki i historii nauki. Redaktorka Rocznika PTMet… Read More »

Kongres Młodych Internautów

29 października uczniowie Klaudia Rutkowska, Maciej Badowski i Paweł Thieu Quang, wzięli udział w Kongresie Młodych Internautów. Kongres ten jest wydarzeniem cyklicznym organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową, w którym bierze udział młodzież z całej Polski. Tym razem spotkanie, któremu przewodniczyła pani dr Agnieszka Wrońska, przebiegało pod hasłem: Biometria: Hollywood a rzeczywistość. Odbyły się… Read More »

Układ słoneczny

27 października uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w kolejnych zajęciach z cyklu Bliżej gwiazd, z naukowcami z Fundacji Edukacji Astronomicznej. Tym razem tematem wykładów był: Układ słoneczny. Jednym z wykładowców był pan dr Ryszard Gabryszewski – astronom, adiunkt w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Dr R. Gabryszewski w swojej pracy zajmuje się… Read More »

Opowieść o Żydach polskich

W czwartek 23 października uczniowie klasy 3 b wzięli udział za pomocą transmisji internetowej, telewizyjnej i radiowej w specjalnej lekcji przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Tematem spotkania była „Opowieść o Żydach polskich”. Maria Seweryn i Maciej Orłoś oprowadzili uczniów po wystawie stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. „Muzeum POLIN jest … miejscem spotkań ludzi,… Read More »

Nasza szkoła – film

Kontynuując współpracę nawiązaną w ramach projektu eTwinning -kartki na  Europejski Dzień Języków, razem z jedną ze szkół w Niemczech, Carl-Fuhlrott-Gymnasium w Wuppertal (niedaleko Kolonii),  uczniowie postanowili nakręcić krótkie filmiki pokazujące nasze szkoły i uczniów. W projekcie udział wzięli uczniowie:  Kamil Kieszkowski, Adrian Matulka, Kuba Wiliński, Artur Wojtacki, Julia Pirsztuk, Emilia Atkinson, Julia Chodorowska, Zosia Litwin, Klaudia Stępka,… Read More »

Obiady – listopad

Opłaty za obiady na listopad 2014 będą zbierane w dniach: 30 października w godzinach 10.00 – 16.00 oraz 31 października w godzinach 10.00 – 15.30 Łącznie w okresie od 3.11 do 28.11 będzie to: 18 obiadów x 6,50 zł = 117,00 zł

Masza św. dla młodzieży

23 października Poczet Sztandarowy i uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli, wzięli udział w uroczystej mszy św. dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z okazji Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Uroczystości poprzedzone były cyklem rekolekcji maryjnych. Idea peregrynacji kopii jasnogórskiego obrazu po Polsce sięga roku 1956 i wydarzeń związanych ze… Read More »

Simple Town Project

17 października uczniowie: Magdalena Hermann, Przemysław Lenartowicz, Piotr Łapiński i Daniel Szymaniak pod opieką nauczycielek p. Natalii Dudek i p. Magdaleny Wasiuk, odbyli wycieczkę której celem było przygotowanie materiałów o Warszawie. Uczniowie robili zdjęcia i nakręcili film do międzynarodowego projektu pn.: Simple Town Project. W pracach projektu brali udział również uczniowie: Emilia Atkinson, Karol Czerbniak,… Read More »

Ślubowanie i Przyrzeczenie

13 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz przyrzeczenie nowego Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia odbył się również konkurs wiedzy o Patronce Gimnazjum nr 96, Krystynie Krahelskiej. Na zakończenie uroczystości przyjmowania pierwszoklasistów w poczet uczniów naszego gimnazjum, odbyły się wesołe otrzęsiny. Żartobliwe konkurencje dla młodszych koleżanek i kolegów, przygotowali uczniowie z klas drugich. To… Read More »

XVII Bieg Passy

4 października uczniowie z ursynowskich szkół po raz siedemnasty spotkali się na corocznym Biegu Passy. Uczniowie otrzymali numery startowe z okazjonalnym nadrukiem, uprawniające do wzięcia udziału w biegu zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Tygodnik Passa i Fundację Sport. W tym roku w biegu udział wzięło około tysiąc uczniów, w tym również uczniowie z… Read More »