Światowy Dzień Walki z AIDS

Inicjatorem wydarzenia jest Światowa Organizacja Zdrowia. Po raz pierwszy Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzono 1 grudnia 1988 roku. Uczestnicy, na znak solidarności z chorymi, przywdziewają czerwoną kokardkę. W Polsce jest ona również odznaczeniem dla tych, którzy w szczególny sposób przyczynili się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV, chorych na AIDS, bądź też… Read More »

Obiady – grudzień 2015r.

Opłaty za obiady zbierane będą w następujących terminach : 27 i 30 listopada w godzinach  10:00 –  16:00.  Obiady będą wydawane w dniach:  1.12 – 22.12.2015.  Koszt obiadów w grudniu wynosi: 16 obiadów x 7 zł = 112,00 zł

Wycieczka do Sejmu i Senatu RP

24 listopada uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców klas oraz nauczycielki WOS-u p.Teresy Łojszczyk,  wybrali sie na wycieczkę do  Sejm i Senat RP. Uczniowie zwiedzili salę obrad Sejmu, salę obrad Senatu, foyer przy sali obrad Senatu. Obejrzeli długi korytarz łączący Sejm z Senatem, zabytkowe spiralne schody, gablotę prezentującą laski marszałkowskie oraz tablicę z nazwiskami posłów… Read More »

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Palenie papierosów jest co roku przyczyną przedwczesnej śmierci 5 milionów dorosłych osób na całym świecie. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest w Polsce od 1991 r. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha,  który w 1974 roku zaapelował  do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W… Read More »

Turniej – zmiana terminu

Informujemy o zmianie terminu Ogólnowarszawskiego Turnieju Wiedzy o Powstańczej Warszawie, pod patronatem honorowym burmistrza dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Roberta Kempy. Turniej odbędzie się w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego. O nowym terminie Turnieju poinformujemy szkoły drogą mailową.  

Salon Edukacyjny Gimnazjalisty

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA NR 18 ZAPRASZA NA SALON EDUKACYJNY GIMNAZJALISTY DOBRY WYBÓR Jeśli chcesz: Przekonać się jak bogatą ofertę mają licea ogólnokształcące oraz jaki wachlarz profesji oferują szkoły techniczne i zawodowe Sprawdzić jak działa mapa szkół zawodowych, pokazująca nowe kierunki kształcenia oraz multimedialny przewodnik po zawodach warszawskiego rynku pracy Skorzystać z konsultacji i doradztwa zawodowego naszych… Read More »

Szlakiem Niepodległości

10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klas III A i III B, razem z wychowawczyniami p. Magdaleną Hofman i p. Elżbietą Mechelewską, wybrali się na wycieczkę historyczną po Warszawie. Była to wycieczka z przewodnikiem pn.:” Szlakiem Niepodległości”. Na szlaku wycieczki znalazły się takie miejsca jak: Belweder, hotel Bristol, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski oraz… Read More »

Uwaga Rodzice

Zapraszam rodziców na spotkanie z Panem Robertem Kempą Burmistrzem Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, które odbędzie się 16 listopada o godz. 17.00 w budynku szkoły. Tematem zebrania będzie dalsze funkcjonowanie naszego gimnazjum.

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

Jak każdego roku, uczniowie naszej szkoły zbierają dary dla podopiecznych Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Aby przypomnieć o akcji zbierania darów, 3 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie wszystkich uczniów na forum szkoły. Uczniowie przygotowali informacje o działaniach Fundacji Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci, przytoczyli historie dzieci będących pod opieką Fundacji, zaprezentowali filmy oraz wiersze. Zebrani uczniowie dowiedzieli… Read More »