Zmiany w planie lekcji

Uwaga uczniowie, w drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015 nastąpiły drobne zmiany w planie lekcji. Możecie się z nimi zapoznać na naszej stronie internetowej. Nowy plan lekcji obowiązuje od pierwszego tygodnia po feriach zimowych.

Konkurs dla uczniów i rodziców

Jeden z projektów realizowanych w naszej szkole odbywa się pod hasłem: „Zdrowie”. Realizatorkami projektu są uczennice klas pierwszych i drugich. W ramach akcji „Zdrowie” przeprowadzony będzie konkurs na najładniejszą i najzdrowszą kanapkę. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice. Po wykonaniu kanapki należy zrobić jej zdjęcie i wysłać na adres… Read More »

Przygotowania do Balu Gimnazjalnego

Jak każdego roku uczniowie klas trzecich przygotowują się do Balu Gimnazjalnego. Szykują piękne dekoracje. W tym roku Bal Gimnazjalny odbędzie się 13 lutego, dzień przed Walentynkami, więc jego motywem przewodnim będą serca. Trzecioklasiści ćwiczą już na wielu próbach poloneza. Początkowo kroki i figury nie przypominają tego wspaniałego tańca, ale im więcej prób tym ruchy tancerzy… Read More »

23 Finał WOŚP

W tym roku 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.  11 stycznia w całej Polsce na ulice wyszło 120 tysięcy wolontariuszy, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Również uczniowie naszej szkoły brali udział w tegorocznym… Read More »

Obiady – luty

Opłaty za obiady na luty 2015 będą zbierane w dniach: 15 stycznia (czwartek) w godzinach 10.00 – 16.00 oraz 16 stycznia (piątek) w godzinach 10.00 – 16.00 Łącznie w okresie od 2.02 do 27.02 będzie to: 20 obiadów x 6,50 zł = 130.00 zł

Szkolne Koło Wolontariatu

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu systematycznie biorą udział w zajęciach z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 327 mieszczącej się przy ul. Radomskiej 13/21 w Warszawie. Jest to szkoła dla uczniów z niepełnosprawnością ruchową oraz sprzężoną (niepełnosprawność ruchowa i intelektualna). W każdej klasie jest od 4 do 8 uczniów. Dzięki tak małym zespołom klasowym, możliwe jest… Read More »

Szkolna Wigilia

19 grudnia uczniowie i pracownicy naszego gimnazjum spotkali się na forum szkoły, aby wspólnie kolędować i zobaczyć Jasełka przygotowane przez uczniów. Pani dyr. Elżbieta Ensztein złożyła wszystkim piękne życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie odbyły się klasowe spotkania Wigilijne z wychowawcami. Tego dnia odbył się również finał akcji zbierania darów dla zwierząt, którymi opiekuje się Fundacja… Read More »

Silent Night Project

Nauczycielka j.angielskiego p. Natalia Dudek, jest autorką projektu eTwinning pt.: Silent Night Project. Wzięli w nim udział uczniowie z rożnych krajów Europy, w tym młodzież z naszego gimnazjum: Zuzanna, Julia, Emilia, Iga, Natalia, Magdalena, Marta,  Adrianna, Karol, Adrian i Damian. Każda szkoła nagrywała jedną zwrotkę kolędy „Cicha Noc” w swoim ojczystym języku: włoskim, niemieckim, łotewskim, estońskim, greckim,… Read More »

Bohaterka Warszawy rodem z Polesia

11 grudnia delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Mechelewskiej wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w  Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego odbyło się spotkanie pod tytułem: „Krystyna Krahelska -Bohaterka Warszawy rodem z Polesia”. Spotkanie prowadziła pani Maria Marzena Grochowska – biografka naszej Patronki. Gośćmi specjalnymi spotkania były panie Anna Czarnomorska i Regina Jachimczuk… Read More »

Myśl samodzielnie!

12 grudnia na warsztatach dziennikarskich uczniowie omawiali tytuły, zdjęcia, artykuły i reklamy prasowe. Przeglądali kolorowe magazyny i gazety codzienne i zastanawiali się nad ich treścią, przekazem i intencjami autorów. Przy okazji analizy materiałów prasowych, próbowali odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób odczytywać informacje. Doszli do wspólnego wniosku, że bardzo ważna jest samodzielność w myśleniu i… Read More »