Europejski Dzień Języków

Dzięki platformie eTwinning udało nam się nawiązać kontakt z młodzieżą w różnych krajach. Ostatnio z okazji Europejskiego Dnia Języków otrzymaliśmy dużo kartek z życzeniami z różnych państw. eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin… Read More »

Ogólnopolski Program Profilaktyki PoZdro

Informujemy, że w naszej szkole realizowany będzie, dla uczniów klas pierwszych, Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro. Celem projektu jest doprowadzenie do poprawy stanu zdrowia uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych poprzez zmniejszenia ryzyka wystąpienia wyżej wymienionych chorób. Według ekspertów obserwuje się znaczący wzrost zachorowań na cukrzycę typu 2, charakteryzującej się odpornością na insulinę,… Read More »

„My z niego wszyscy…”

Przed 75 laty, 27 września 1939 r.  rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego, podległe Rządowi RP na uchodźstwie nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Rozbudowane piony wojskowy i cywilny pozwalały na zachowanie ciągłości struktur państwowych. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie… Read More »

Miasto44

23 września uczniowie klas trzecich, pod opieką wychowawców, wybrali się do kina na lekcję historii. Zobaczyli film w reżyserii Jana Komasy, pt. „Miasto44″.  Film wywarł ogromne wrażenie zarówno na uczniach, jak i nauczycielach.

Dzień otwarty ambasad i Kancelarii Premiera RP

20 września odbyła się wycieczka w trakcie której uczniowie zwiedzali Kancelarię Premiera RP, Ambasadę Niemiec i Ambasadę Francji. Uczniowie mogli między innymi zobaczyć: wystawę „Polska OdNowa” przygotowaną w związku z 25. rocznicą powołania pierwszego od 1945 r. rządu z niekomunistycznym premierem na czele; mogli też zwiedzić gabinet, w którym w 1989 r. urzędował premier Tadeusz… Read More »

Obiady – październik

Opłaty za obiady na październik 2014 będą zbierane w dniach: 29.09  w godz.  10:00 – 16:00 oraz 30.09  w godz.  10:00 – 15:30. Łącznie w okresie od 01.10 do 31.10 będą to 23 obiady x 6,50zł = 149,50zł      

Warszawska Olimpiada Młodzieży

22 września reprezentacja naszego Gimnazjum wzięła udział w rozgrywkach piłki nożnej chłopców. Zawody rozegrano w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Niestety nie udało nam się wyjść z grupy, chociaż nasi piłkarze walczyli bardzo dzielnie. Bramki, podobnie jak w roku ubiegłym zacięcie i naprawdę bardzo dzielnie bronił Adrian z 3a. Piłkę w bramce naszych przeciwników umieszczali: Dawid… Read More »

Optyka i Teleskopy

23 września uczniowie klas pierwszych i drugich odbyli bardzo interesujące zajęcia pt.: „Optyka i Teleskopy”, z naukowcami z Fundacji Edukacji Astronomicznej. Było to pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Bliżej gwiazd”. Kolejnymi tematami spotkań będą: pt.: Astronomia – moje hobby, Układ Słoneczny, Badania Kosmiczne oraz Meteoryty i ich ciała macierzyste. W trakcie spotkań… Read More »

Athletics Camp

17 września uczniowie klas 2 a oraz 1 c wzięli udział w sportowym spotkaniu pod nazwą Athletics Camp. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Kamili Skolimowskiej przy współpracy Urzędu Dzielnicy Ursynów. Impreza odbyła się w Arenie Ursynów. Celami Athletics Camp „Spotkanie z Mistrzem” są: promocja lekkiej atletyki oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu. Spotkana mają… Read More »

Zajęcia pozalekcyjne

Na naszej stronie w dziale „O szkole”, podstrona „Oferta szkoły” znajduje się między innymi bogaty wykaz  rodzajów zajęć pozalekcyjnych, organizowanych w naszej szkole. Zapraszamy uczniów na zajęcia, zapisy u prowadzących.