Masza św. dla młodzieży

23 października Poczet Sztandarowy i uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli, wzięli udział w uroczystej mszy św. dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z okazji Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Uroczystości poprzedzone były cyklem rekolekcji maryjnych. Idea peregrynacji kopii jasnogórskiego obrazu po Polsce sięga roku 1956 i wydarzeń związanych ze… Read More »

Simple Town Project

17 października uczniowie: Magdalena Hermann, Przemysław Lenartowicz, Piotr Łapiński i Daniel Szymaniak pod opieką nauczycielek p. Natalii Dudek i p. Magdaleny Wasiuk, odbyli wycieczkę której celem było przygotowanie materiałów o Warszawie. Uczniowie robili zdjęcia i nakręcili film do międzynarodowego projektu pn.: Simple Town Project. W pracach projektu brali udział również uczniowie: Emilia Atkinson, Karol Czerbniak,… Read More »

Ślubowanie i Przyrzeczenie

13 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz przyrzeczenie nowego Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia odbył się również konkurs wiedzy o Patronce Gimnazjum nr 96, Krystynie Krahelskiej. Na zakończenie uroczystości przyjmowania pierwszoklasistów w poczet uczniów naszego gimnazjum, odbyły się wesołe otrzęsiny. Żartobliwe konkurencje dla młodszych koleżanek i kolegów, przygotowali uczniowie z klas drugich. To… Read More »

XVII Bieg Passy

4 października uczniowie z ursynowskich szkół po raz siedemnasty spotkali się na corocznym Biegu Passy. Uczniowie otrzymali numery startowe z okazjonalnym nadrukiem, uprawniające do wzięcia udziału w biegu zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Tygodnik Passa i Fundację Sport. W tym roku w biegu udział wzięło około tysiąc uczniów, w tym również uczniowie z… Read More »

Warszawski Festiwal Gier Planszowych

W sobotę 4 października na Stadionie Narodowym uczniowie klasy II B, pod opieką wychowawczyni p. Elżbiety Mechelewskiej, wzięli udział w drugiej edycji „Planszówek na Narodowym”. Dostępną przestrzeń podzielono na kilka sektorów: dla graczy dorosłych, dla najmłodszych dzieci i ich rodziców, sale do grania z wypożyczalnią gier, sale turniejowe, sektor sprzedażowy. Warszawski Festiwal Gier Planszowych to… Read More »

Biegi przełajowe WOM

Czterech uczniów naszej szkoły zmagało się w z innymi gimnazjalistami , w konkurencji biegów przełajowych na 1500 metrów, rozegranej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Błażkiewicz z 2a Hubert Spiżarny z 1c Piotr Dudkiewicz z 1c Mateusz Terela z 1b. Bieg przełajowy, to bieg w terenie, najczęściej w lesie, na łąkach lub… Read More »

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

30 września obyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie w demokratycznych wyborach wybierali swoich przedstawicieli, którzy zasiądą w organach SU. Nad przebiegiem głosowania oraz liczeniem głosów czuwała komisja, w której skład weszło dwóch uczniów klasy III B oraz dwóch przedstawicieli pracowników szkoły. W głosowaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Wybory przedstawicieli klas do organów Samorządu… Read More »

Astronomia – moje hobby

Astronomia zajmuje wyjątkowe miejsce w umysłach i sercach milionów ludzi na całym świecie. Nie tylko fascynuje i rozbudza emocje – jest także wymarzonym narzędziem inspirującym zainteresowanie naukami ścisłymi. Interdyscyplinarność astronomii, a więc silne relacje z dziedzinami takimi, jak fizyka, geografia, biologia czy chemia, a także odniesienia do badań kosmicznych pokazują jak ogromna jest ich część… Read More »

Europejski Dzień Języków

Dzięki platformie eTwinning udało nam się nawiązać kontakt z młodzieżą w różnych krajach. Ostatnio z okazji Europejskiego Dnia Języków otrzymaliśmy dużo kartek z życzeniami z różnych państw. eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin… Read More »