Category Archives: 2013/2014

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na forum szkoły. Odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły. Pani dyr. E.Ensztein podsumowała mijający rok szkolny. Nauczyciele wręczyli nagrody uczniom którzy odnieśli sukcesy w konkursach, wydarzeniach sportowych oraz aktywnie włączyli się w życie szkoły. Uczniowie klas trzecich otrzymali z rąk… Read More »

Lato w mieście

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci mieszczące się przy ul. Zamiany 16 (tel. 22 499-23-99) zaprasza rodziców do zapisywania dzieci na bezpłatne zajęcia akcji „Lato w mieście”. W programie znajdą się m.in.: zajęcia sportowe i artystyczne, ogniska z pieczeniem kiełbasek, wyjścia do kina, na wycieczki, kręgle oraz wiele innych atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego. Zajęcia… Read More »

Szkolny Piknik Naukowy

We wtorek 17 czerwca, odbył się Szkolny Piknik Naukowy. Odwiedzili nas naukowcy z Fundacji Edukacji Astronomicznej, a wychowawcy i nauczyciele przygotowali różne atrakcyjne formy spędzania czasu. Uczniowie klasy I a oraz I b mieli warsztaty z psychologami z Fundacji Bene Vobis. Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez naukowców z Fundacji Edukacji… Read More »

Bal Gimnazjalny

13 czerwca po długich przygotowaniach, pracach nad dekoracjami, wielogodzinnych próbach poloneza odbył się Bal Gimnazjalny. Otwarcie balu ogłosiła p.dyr. Elżbieta Ensztein. Uczniowie zaprezentowali, zgromadzonym gościom – rodzicom, nauczycielom i uczniom z młodszych klas, pięknego poloneza, którego przygotowali pod czujnym okiem p. Elżbiety Mazur. Później był czas na pamiątkowe zdjęcia. Piękną niespodzianką był wspaniały tort przygotowany… Read More »

Wykład otwarty – Zagrożenia cyberprzestrzeni

Zapraszamy Rodziców i Uczniów na wykład otwarty organizowany w ramach Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. Rodzice i szkoła w obliczu zagrożeń cyberprzestrzeni i świata wirtualnego – 6 czerwca 2014 r. o godz. 17:30 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek. Wykład poprowadzą dr Anna Andrzejewska i prof. dr hab. Józef Bednarek, pedagodzy w zakresie edukacji informatycznej i… Read More »

I sesja Młodzieżowej Rady Dzielnicy

Zapraszamy do oglądania filmu z I sesji Młodzieżowej Rady Dzielnicy, na której młodzież wybrała swoje władze i przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Warszawy. Prezydium Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów Przewodniczący Szymon Radziuk Wiceprzewodniczący Zofia Chromicka Marta Sieradz Sekretarz Patryk Błaszczyk Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy do Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy Andrzej Kiernich Marta Peret  

Uroczystość 25-lecia wolnych wyborów

Z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów 1989 roku przed ursynowskim Ratuszem odbyło się uroczyste wciągnięcie flag państwowych na maszty. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Ursynowa przewodniczący Rady Dzielnicy prof. Lech Królikowski, burmistrz Ursynowa Piotr Guział wraz ze swoimi zastępcami: Witoldem Kołodziejskim, Piotrem Machajem, Janiną Rogg i Lechem Skowronem, oraz przedstawiciele instytucji działających w naszej… Read More »

Seminarium dla Rady Rodziców

Zapraszamy przedstawicieli Rady rodziców na Seminarium 3 czerwca (wtorek) w godz. 17.30 – 20.30. Celem szkolenia jest: Pogłębienie wiedzy słuchaczy dotyczącej funkcjonowania Rady rodziców. Ukazanie istotnych czynników wpływających na współpracę z dyrektorem placówki W efekcie uczestnicy: posiądą podstawową wiedzę prawną dotyczącą obiegu dokumentów w szkole oraz zadań rady rodziców; będą wiedzieć   jak postępować w przypadkach… Read More »

Próby poloneza

W szkole od kilku dni rozbrzmiewa muzyka, trzecioklasiści ćwiczą kroki i figury poloneza przed Balem Gimnazjalnym, który odbędzie się 13 czerwca. Polonez to reprezentacyjny narodowy taniec polski. Tańczony na rozpoczęcie balów, również obecnie dla podkreślenia ich uroczystego charakteru. W zależności od regionu, polonez znany był pod różnymi nazwami: taniec polski, chodzony, pieszy, łażony, wolny, powolny,… Read More »

Kongres Młodych Internatów

26 maja odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie Kongresu Młodych Internautów, zorganizowane w siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. W wydarzeniu wzięli uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Chodorowska i Klaudia Stępka. Tematyką kongresu były działania na rzecz… Read More »