Category Archives: 2014/2015

Bieg „Wielka Ursynowska”

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, już czwarta odsłona wyjątkowego biegu – „Wielkiej Ursynowskiej”. W ostatnią niedzielę wakacji czyli 30 sierpnia, po służewieckim hipodromie pomkną nie tylko konie, ale rywalizować będą również pasjonaci biegania. Start zawodów o godzinie 10.00. „Wielka Ursynowska” odbywa się po nawierzchni trawiastej – dokładnie tam gdzie rozgrywane są gonitwy koni. Do przebiegnięcia… Read More »

Podręczniki – klasa pierwsza

Informujemy, że uczniowie klasy pierwszej otrzymają bezpłatne podręczniki szkolne. Podręczniki te będą wypożyczone uczniom na cały rok szkolny 2015/2016, natomiast materiały ćwiczeniowe zostaną przekazane uczniom bez obowiązku zwrotu po zakończeniu zajęć w danym roku szkolnym.

2 sierpnia – Rocznica śmierci Patronki szkoły

Krystyna Krahelska – „Kołysanka” Smutna rzeka, księżyc po niej pływa Nad nią ciemne dłonie chyli klon, Śpij dziecino, nic się nie odzywa, Śpi w mogiłach zakopana broń. Śpij dziecino, nic się nie odzywa, Śpi w mogiłach zakopana broń.   Smutna rzeka, usnął las cienisty Srebrne gwiazdy spadły w srebrną toń, Gdzieś po polach, gdzieś po… Read More »

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia i trwało do 3 października 1944r. Było wystąpieniem zbrojnym przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowanym przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”. 16 tys. osób – na tyle szacuje się liczbę poległych powstańców, a na 25 tys. – rannych (w tym 6,5 tys. ciężko). Straty wśród ludności cywilnej sięgnęły blisko… Read More »

Wakacje

Uczniom, absolwentom, rodzicom i wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy pięknych, radosnych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia 1 września.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca o godzinie 10.00 zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek na lekcje, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Pani dyr. Elżbieta Ensztein przywitała, zebranych na forum szkoły, uczniów, rodziców i nauczycieli. Obyło się wręczanie nagród uczniom,… Read More »

Otwarta Warszawa

Otwarta Warszawa to miejsce, w którym każdy może zgłaszać swoje pomysły na udoskonalenie naszego miasta. Zapraszamy wszystkich do korzystania z platformy: www.otwartawarszawa.pl

Wyjazd wakacyjny

W czasie wakacji duża grupa uczniów naszej szkoły, pojedzie na obóz do Janowa Lubelskiego, pod opieką instruktorów z Fundacji Edukacji dla Bezpieczeństwa. 19 czerwca odbyło się spotkanie organizacyjne z p. Martyną Kutrzyk z FEDB, która przedstawiła informacje dotyczące wyjazdu i program zajęć. W programie obozu znajdą się m.in.: zajęcia w parku linowym, zajęcia z survivalu,… Read More »

Kongres Młodych Internautów

10 czerwca uczniowie wzięli udział w konferencji zorganizowanej w NASK (Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej). Na cykliczne spotkania Kongresu Młodych Internautów, przyjeżdża młodzież z całej Polski. Odbyły się bardzo interesujące wykłady i warsztaty, których głównym tematem było bezpieczne korzystanie z Internetu oraz dbanie o wizerunek w Internecie. Na zakończenie konferencji uczniowie otrzymali certyfikaty udziału oraz… Read More »

„Rusz zwoje swoje”

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się turniej wiedzy ogólnej pn. „Rusz zwoje swoje”. W turnieju udział brali uczniowie wszystkich klas. Pytania z poszczególnych dziedzin nauki przygotowali nauczyciele poszczególnych przedmiotów nauczania. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Po gimnastyce umysłu był czas na wysiłek fizyczny, uczniowie rozegrali mecz piłki siatkowej. Zabawa była przednia, co widać… Read More »