Category Archives: 2013/2014

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na forum szkoły. Odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły. Pani dyr. E.Ensztein podsumowała mijający rok szkolny. Nauczyciele wręczyli nagrody uczniom którzy odnieśli sukcesy w konkursach, wydarzeniach sportowych oraz aktywnie włączyli się w życie szkoły. Uczniowie klas trzecich otrzymali z rąk… Read More »

Szkolny Piknik Naukowy

We wtorek 17 czerwca, odbył się Szkolny Piknik Naukowy. Odwiedzili nas naukowcy z Fundacji Edukacji Astronomicznej, a wychowawcy i nauczyciele przygotowali różne atrakcyjne formy spędzania czasu. Uczniowie klasy I a oraz I b mieli warsztaty z psychologami z Fundacji Bene Vobis. Uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez naukowców z Fundacji Edukacji… Read More »

Bal Gimnazjalny

13 czerwca po długich przygotowaniach, pracach nad dekoracjami, wielogodzinnych próbach poloneza odbył się Bal Gimnazjalny. Otwarcie balu ogłosiła p.dyr. Elżbieta Ensztein. Uczniowie zaprezentowali, zgromadzonym gościom – rodzicom, nauczycielom i uczniom z młodszych klas, pięknego poloneza, którego przygotowali pod czujnym okiem p. Elżbiety Mazur. Później był czas na pamiątkowe zdjęcia. Piękną niespodzianką był wspaniały tort przygotowany… Read More »

Uroczystość 25-lecia wolnych wyborów

Z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów 1989 roku przed ursynowskim Ratuszem odbyło się uroczyste wciągnięcie flag państwowych na maszty. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Ursynowa przewodniczący Rady Dzielnicy prof. Lech Królikowski, burmistrz Ursynowa Piotr Guział wraz ze swoimi zastępcami: Witoldem Kołodziejskim, Piotrem Machajem, Janiną Rogg i Lechem Skowronem, oraz przedstawiciele instytucji działających w naszej… Read More »

Próby poloneza

W szkole od kilku dni rozbrzmiewa muzyka, trzecioklasiści ćwiczą kroki i figury poloneza przed Balem Gimnazjalnym, który odbędzie się 13 czerwca. Polonez to reprezentacyjny narodowy taniec polski. Tańczony na rozpoczęcie balów, również obecnie dla podkreślenia ich uroczystego charakteru. W zależności od regionu, polonez znany był pod różnymi nazwami: taniec polski, chodzony, pieszy, łażony, wolny, powolny,… Read More »

Kongres Młodych Internatów

26 maja odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie Kongresu Młodych Internautów, zorganizowane w siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. W wydarzeniu wzięli uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Chodorowska i Klaudia Stępka. Tematyką kongresu były działania na rzecz… Read More »

Projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej

19 maja, podczas przerw, uczniowie mogli wziąć udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej pn. Młodzi Głosują. W projekcie tym udział bierze 1300 szkół z całej Polski. Były to prawybory do Parlamentu Europejskiego. Komisja wyborcza w składzie: Katarzyna Juszczakiewicz, Norbert Stefański i Mateusz Rybski zakończyła swoją prace o godzinie 14.20, obliczając liczbę głosów oddanych na… Read More »

EuroWeek

W dniach 20 – 24 maja kilkunastu uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycieli p. Anny Król i p. Barbary Karpiesiuk, weźmie udział w przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży, obozie EuroWeek  Szkoła Liderów. Obóz odbywa się w malowniczo położonej  górskiej miejscowości Długopole Zdrój. Program EuroWeek  Szkoła Liderów obejmuje 4 bloki tematyczne: praca w grupie, kierowanie, kultury… Read More »

Nowe boisko

13 maja uczniowie rozegrali mecz towarzyski w piłkę koszykową. Kibicowali im uczniowie ze wszystkich klas oraz nauczyciele. Był to mecz inaugurujący otwarcie nowego boiska przy naszym gimnazjum. Boisko jest bardzo ładne, ma super nowoczesną nawierzchnię, jest wysokie ogrodzenie. Można na nim grać również w piłkę siatkową oraz w dwa ognie. Uporządkowany został również teren zielony… Read More »

Szkolna liga piłki nożnej

5 maja ruszyła Szkolna liga piłki nożnej. Do turnieju zgłoszono sześć drużyn. Rozgrywki odbywać się będą w systemie każdy z każdym. W grach zespołowych wykorzystuje się dwa systemy rozgrywek: system pucharowy i tzw. system każdy z każdym. Przy dużej ilości grających drużyn bardziej popularny jest system pucharowy. Uważa się, że system każdy z każdym jest… Read More »