Category Archives: 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca o godzinie 10.00 zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek na lekcje, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Pani dyr. Elżbieta Ensztein przywitała, zebranych na forum szkoły, uczniów, rodziców i nauczycieli. Obyło się wręczanie nagród uczniom,… Read More »

Wyjazd wakacyjny

W czasie wakacji duża grupa uczniów naszej szkoły, pojedzie na obóz do Janowa Lubelskiego, pod opieką instruktorów z Fundacji Edukacji dla Bezpieczeństwa. 19 czerwca odbyło się spotkanie organizacyjne z p. Martyną Kutrzyk z FEDB, która przedstawiła informacje dotyczące wyjazdu i program zajęć. W programie obozu znajdą się m.in.: zajęcia w parku linowym, zajęcia z survivalu,… Read More »

Kongres Młodych Internautów

10 czerwca uczniowie wzięli udział w konferencji zorganizowanej w NASK (Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej). Na cykliczne spotkania Kongresu Młodych Internautów, przyjeżdża młodzież z całej Polski. Odbyły się bardzo interesujące wykłady i warsztaty, których głównym tematem było bezpieczne korzystanie z Internetu oraz dbanie o wizerunek w Internecie. Na zakończenie konferencji uczniowie otrzymali certyfikaty udziału oraz… Read More »

„Rusz zwoje swoje”

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się turniej wiedzy ogólnej pn. „Rusz zwoje swoje”. W turnieju udział brali uczniowie wszystkich klas. Pytania z poszczególnych dziedzin nauki przygotowali nauczyciele poszczególnych przedmiotów nauczania. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Po gimnastyce umysłu był czas na wysiłek fizyczny, uczniowie rozegrali mecz piłki siatkowej. Zabawa była przednia, co widać… Read More »

Szkoła gotowania

26 maja w ramach kampanii „Wiem co jem” uczennice klas pierwszych i drugich pod opieką p. Elżbiety Futymy-Mazur oraz instruktorek zaangażowanych w realizację projektu, odbyły kilkugodzinne warsztaty kulinarne. Uczennice ubrane w fartuszki z napisem Little chef, przygotowały smaczne omlety z warzywami oraz kaszę z owocami. Odbyła się też lekcja savoir vivre. W szkole unosiły się… Read More »

Wycieczka klasy II B

W dniach od 14 do 16 maja uczniowie klasy II b, pod opieką p. Elżbiety Mechelewskiej i p. Katarzyny Wiącek, byli na wycieczce w Krakowie i Oświęcimiu. Kraków wszystkim bardzo się podobał, jednak najważniejszym celem wyjazdu było zwiedzenie Miejsca Pamięci – Obozu Zagłady Auschwitz. Obóz Auschwitz utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na… Read More »

70 rocznica zakończenia II wojny światowej

7 maja p. dyrektor Elżbieta Ensztein oraz Poczet Sztandarowy naszej szkoły z opiekunem p. Elżbietą Mazur, wzięli udział w uroczystościach upamiętniających zakończenie II wojny światowej, zorganizowanych w Gimnazjum nr 92. II wojna światowa pochłonęła ponad 55 mln ofiar – poległych, zamordowanych, zmarłych w wyniku działań wojennych. Całkowite straty w ludziach były ponad pięciokrotnie wyższe niż… Read More »

Konstytucja 3 Maja

30 kwietnia obchodziliśmy w szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) to uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku) nowoczesną, spisaną konstytucją. Autorami Konstytucji… Read More »

Młodzi głosują

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Młodzi głosują – wybory prezydenckie 2015”. Uczniowie stworzyli szkolną komisję wyborczą i przeprowadzili kampanię informacyjną wśród młodzieży. Ostatnim etapem projektu były Wybory Prezydenckie, które odbyły się w dniu 30 kwietnia 2015 roku. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – zgodnie z Konstytucją, najwyższy przedstawiciel polskich władz, gwarant ciągłości władzy państwowej,… Read More »

Wycieczka klasy I A

16 kwietnia uczniowie klasy 1a, pod opieką p. Barbary Karpiesiuk, wybrali się na wycieczkę na Stare Miasto i do Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie. Prace Marii Skłodowskiej – Curie stanowią podwalinę nauki o promieniotwórczości, dzięki której ustalić można było jednolity pogląd na budowę materii, a w dalszej konsekwencji stworzyć w dziejach świata epokę energii jądrowej.… Read More »