Rok Szkolny 2011/2012

  • 1 września spotykaliśmy się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2011/2012.
  • 1 września delegacja uczniów i Poczet Sztandarowy wzięli udział w mszy św. w intencji Ojczyzny oraz Poległych w II Wojnie Światowej.
  • 20 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
  • 28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych WOM.
  • 29-30 września rozegraliśmy 5 spotkań piłki nożnej chłopców – WOM.
  • 1 października 42 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIV Biegu Tygodnika „Passa” „BIEGAM TYLKO PO URSYNOWIE”.
  • 4 października 6 uczniów wzięło udział w imprezie sportowej „Wtorki Biegacza”.
  • 12 października piłkarska reprezentacja naszej szkoły rozpoczęła turniej piłkarski pod nazwa COCA-COLA CUP.
  • 18 października odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz Przyrzeczenie Samorządu Uczniowskiego:
  • W sobotę 22 października odbyła się wycieczka do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
  • 24 -25 października nasza reprezentacja wzięła udział w rozgrywkach koszykówki – WOM.
  • 17 października i 2 listopada uczniowie odwiedzili mogiłę Patronki naszej szkoły Krystyny Krahelskiej. 5 listopada uczniowie wybrali się na wycieczkę do Otwocka.
  • 8 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie na temat Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.
  • 10 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami udali się do kina, aby obejrzeć film pt.: „1920 Bitwa Warszawska”.
  • 15 listopada uczniowie klas trzecich zwiedzali gmach Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
  • 25 listopada odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa.
  • 22 listopada odbyły się Otrzęsiny pierwszoklasistów.
  • W bieżącym roku nasza szkoła przystąpiła do wykonywania zadań związanych z Projektem „Szkoła z klasą 2.0”, realizowanym we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
  • 2 grudnia, uczniowie Karol Wojtasiak i Hubert Zawadzki wzięli udział w drugim spotkaniu Kongresu Młodych Internautów, zorganizowanym przez Instytut Badawczy Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.
  • 7, 8, 9 grudnia uczniowie klas trzecich przystapili do próbnego egzaminu gimnazjalnego:
  • 13 grudnia klasy pierwsze odwiedziły Planetarium w Centrum Nauki Kopernik.
  • 22 grudnia spotkaliśmy się na Wigiliach klasowych.
  • 7 lutego Pani dyr. Elżbieta Ensztein wręczyła Puchar klasie, która w pierwszym semestrze tego roku szkolnego uzyskała najlepsze wyniki w nauce, zachowaniu i frekwencji. Zwyciężyli uczniowie klasy I A.
  • 15 lutego uczniowie klasy III B zobaczyli film „W ciemności”.
  • 28 lutego uczniowie odwiedzili Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.
  • 7 marca w naszej szkole odbyła się konferencja nt. „Nowoczesne metody uczenia się”. Konferencja współfinansowana była przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
  • 20 marca przywitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Z tej okazji uczniowie każdej z klas przygotowali wesoły program artystyczny.
  • 22 marca uczniowie klas IIIb i IIIc zwiedzali Muzeum Więzienia „Pawiak oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939-1945.
  • 24 marca grupa uczniów odwiedziła mogiłę Patronki naszej szkoły. Uczniowie uczcili Rocznicę urodzin Krystyny Krahelskiej, złożyli kwiaty i zapalili znicze.
  • 24 marca odbył się Dzień Otwarty Gimnazjum nr 96.
  • 14 marca uczniowie odwiedzili siedzibę Komisji Europejskiej w Warszawie.
  • 9 kwietnia uczniowie klas IIIB i IIIC wybrali się na Dzień Otwartych Koszar, do 10-go Warszawskiego Pułku Samochodowego.
  • 18 kwietnia uczniowie wzięli udział w zawodach gry w ringo.
  • 24, 25, 26 kwietnia uczniowie klas trzecich zdawali Egzamin gimnazjalny
  • 15 maja odbyła się lekcja dla uczniów klas trzecich, prowadzona przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej w ramach projektu ogólnoszkolnego pn.:”To już historia – lata 60-te, 70-te i 80-te”.
  • 18 maja uczniowie klasy Ib wybrali się na wycieczkę rowerową do Powsina.
  • 22 maja włączyliśmy się z cykl wydarzeń pod hasłem „Smaki Rosji”, których celem było przybliżenie wiedzy na temat kultury, sztuki, historii i życia współczesnego Rosji.
  • 29 maja odbyło się szkolenie dla uczniów klas drugich prowadzone przez ratownika medycznego oraz przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej Strzeleckiej Ochotniczej Formacji Ratowniczej.
  • 30 maja uczniowie klas 3 B i 3 C wzięli udział w lekcji savoir-vivre dotyczącej zachowania się przy stole.
  • 31 maja odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom Dzielnicowego Konkursu pod Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka oraz Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Piotra Guziała: „Górne miejcie marzenia – życie i twórczość Janusza Korczaka przedstawione w dowolnej formie literackiej lub plastycznej”.
  • 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się konkurs „Jaka to melodia” oraz rozgrywki w dwa ognie i piłkę siatkową.
  • 5 czerwca uczniowie klasy II b wzięli udział w obchodach 20-tej rocznicy powołania Centrum Prawa Bankowego i Informacji.
  •  5 czerwca odbył się Szkolny Festiwal 2.0 -wykorzystanie narzędzi TIK w nauce i pracy.
  • 12 czerwca uczniowie klas Ib i Ic byli na wycieczce w Kazimierzu Dolnym.
  • 13 czerwca uczniowie: Damian Szczepański, Mariusz Sitkiewicz, Hubert Hilscher i Hubert Zawadzki mieli możliwość oglądania na żywo treningu Polskiej Reprezentacji Piłki Nożnej.
  • 15 czerwca odbył się Bal Gimnazjalny klas trzecich.
  • 16 czerwca uczeń klasy pierwszej Hubert Gajewski był gościem specjalnym Radia WWW.
  • 29 czerwca o godzinie 10.00 po raz ostatni w tym roku szkolnym zabrzmiał dzwonek.